Centrum Informacji
i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

Skrzydlate cudaki

Skrzydlate cudaki

Czy wiesz, że na terenie parku Centrum Hewelianum żyją różne gatunki ptaków, tj. bogatka, szpak, mazurek, dzięcioł zielony, gil i wiele innych… Poznajmy je i otoczmy ochroną, bo z każdym rokiem na całym świecie ich populacje stale się zmniejszają.

Jesienne oblicze kwietnej murawy

Jesienne oblicze kwietnej murawy

Kwietna murawa wreszcie dojrzała do zbiorów. Patrząc wnikliwym okiem łatwo można dostrzec pomidory, dynię, rozsypujące się nasiona roślin zielnych. To naturalna w przyrodzie kolej rzeczy, symptom przemijania na maleńką skalę. Zachęcamy Was do przyjrzenia się z bliska tym procesom jak i jesiennej szacie naszej kwietnej murawy.   

Zielone pytanie na październik

 „Prawnik, który miałby bronić kreta przed zarzutami czynienia szkód w ogrodach miałby nie lada zadanie by przedstawić go w dobrym świetle. Jednakże wiedza i prawidła przyrodnicze głoszą, że każdy organizm jest potrzebny i nie „powstał” przypadkowo. Kret na pewno jest drapieżnikiem i jest żarłoczny, więc roślinom bezpośrednio szkody nie czyni. Na jego menu składa się cała menażeria drobnych zwierząt – bezkręgowców, ich larw i jaj. Wprawdzie głównym pożywieniem kreta są pożyteczne dżdżownice to większość pozostałego pokarmu stanowią różni przedstawiciele owadów. 

Dojrzały Smak Przygody - warsztaty „W sercu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego”.

 Szanowni Państwo w związku z niewielką zmianą rozkładu jazdy komunikacji oraz brakiem wysypu grzybów proponujemy następujący przebieg najbliższych warsztatów:

Zaproszenie do XVI edyacji "Bęc jabłkiem w głowę"

Drodzy sympatycy konkursu "Bęc jabłkiem w głowę". Po raz 16 mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w tej interdyscyplinarnej przygodzie. Z dużą radością i ciekawością oczekujemy na Wasze zgłoszenia, prezentacje, występy. W załacznikach znajduje się lista obowiązujących na tę edycję zagadnień, aktualny regulamin i karta zgłoszenia. Zapraszamy serdecznie!

Wyniki konkursu "Moje drzewo - tekstem - zdjęciem - ilustracją"

Drodzy uczestnicy konkursu "Moje drzewo - tekstem - zdjęciem - ilustracją" poniżej znajduje się lista nagrodzonych oraz wyróżnionych w konkursie. Wybór nie był łatwy a jego efekty są wypracowanym kompromisem.  Nagordy (sprzęt turystyczny) zostaną wręczone we wrześniu o czym poinformujemy laureatów w najbliższym czasie. Po spotkaniu finałowym opublikujemy także galerię prac. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział - jest nam miło, że drzewa mają tylu sympatyków.

Owady i grzyby - spotkanie czwartkowe

Owady i grzyby - spotkanie czwartkowe

 Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! 15 września prelekcję „Owady i grzyby” zaprezentuje Marcin Wilga.

Wrześniowe "Zielone pytanie"

Jak co miesiąc, na różne sposoby, zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w naszym konkursie Zielone pytanie. Kusimy książkami, drobiazgami edukacyjnymi, maskotkami odblaskowymi. A tak naprawdę najbardziej zależy nam na popularyzacji wiedzy o przyrodzie, środowisku, zdrowiu. Jesteśmy przekonane, że nawet udział w tak prostym konkursie może poszerzyć horyzonty, zachęcić do przeczytania literatury fachowej lub zwyczajnie pozwoli poćwiczyć umiejętność formułowania prostych zdań. Serdecznie zapraszamy 

Leśny Festyn Edukacyjny

Leśny Festyn Edukacyjny

Leśny Festyn Edukacyjny
 

Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli i przedstawicieli NGO

Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli i przedstawicieli NGO

 Polecamy Pańśtwu szkolenie w ramach kampanii "Czyste powietre dla Pomorze", organizowane przez Fundację Rozwoju Regionalnego „PROMETHEUS”.