Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

 • konkurs
  konkurs
 • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
  Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
 • MWS
  MWS
 • MWS
  MWS
 • MWS
  MWS
 • MWS
  MWS
 • MWS
  MWS

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Dojrzały Smak Przygody 2018 - pierwsza wyprawa

Dojrzały Smak Przygody 2018 - pierwsza wyprawa 30 maja!

DODANO 23-05-2018, godz. 16:30
Drodzy uczestnicy warsztatów "Dojrzały Smak Przygody"! Wiemy że czekacie z niecierpliwością na harmonogram tegorocznych zajęć:) Bardzo nas to cieszy! Jeszcze szlifujemy opisy, ale tak jak obiecaliśmy w teren wyruszymy już za tydzień, 30 maja. Dlatego postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy i przedstawiamy cel naszej pierwszej wyprawy! Tak jak w zeszłym roku cały cykl zainauguruje warsztat prowadzony przez Jana Sabałę. Oto i opis wyprawy:  
Więcej o Dojrzały Smak Przygody 2018 - pierwsza wyprawa 30 maja!
Relacja z X pikniku „Bioróżnorodność – poznaj,

Relacja z X pikniku „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”

DODANO 22-05-2018, godz. 18:18
Za nami dwa dni pełne edukacyjnych i artystycznych doświadczeń. W piątek 18 maja oraz w sobotę 19 maja odbyły się pikniki „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”, dedykowane w tym roku przyrodzie rodzimej. To bardzo wdzięczny i bliski każdemu temat, więc jubileuszowa edycja pikników jest dla nas wszystkich dużym sukcesem!  
Więcej o Relacja z X pikniku „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”
7 czerwca 2018 r. uroczyste otwarcie EkoParku

7 czerwca 2018 r. uroczyste otwarcie EkoParku Uniwerystetu Gdańskiego

DODANO 21-05-2018, godz. 15:40
Władze Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na uroczyste otwarcie EkoParku UG im. Maciej Płażyńskiego 7 czerwca 2018 r. (czwartek) o godz. 12:00 (EkoPark Uniwersytetu Gdańskiego zajmuje obszar pomiędzy wydziałami Biologii, Chemii oraz Matematyki, Fizyki i Informatyki na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie).  
Więcej o 7 czerwca 2018 r. uroczyste otwarcie EkoParku Uniwerystetu Gdańskiego
Dojrzały Smak Przygody

Dojrzały Smak Przygody

DODANO 11-05-2018, godz. 12:45
Drodzy uczestnicy warsztatów Dojrzały Smak Przygody - w tym roku wyruszymy na szlak już 30 maja. Zachęcamy do zapisania daty w kalendarzu:) Harmonogram warsztatów opublikujemy najprawdopodobniej dopiero po piknikach Bioróżnorodność - poznaj by zachować, na które serdecznie zapraszamy!  
Więcej o Dojrzały Smak Przygody
Deszcz korzyści dla miasta! Gdyński ogród

Deszcz korzyści dla miasta! Gdyński ogród deszczowy.

DODANO 07-05-2018, godz. 11:22
Ponad 60% ludności Polski mieszka w aglomeracjach miejskich i ten wskaźnik wciąż wzrasta. Ich mieszkańcy oczekują coraz lepszych warunków do życia. Dlatego  w miastach przybywa zieleni i stanowi ona niezbędny element przestrzeni przyjaznej człowiekowi. Nadal jednak zbyt często zapomina się jak silny jest związek zieleni z wodą. Ta ostatnia została zepchnięta do kanałów i uregulowana w betonowych korytach. Nawet deszczówkę zamknięto w rurach i wyprowadzono z miasta. Skutki takiego zarządzania błękitną infrastrukturą są fatalne – nie tylko nie doświadczamy korzyści płynących z obcowania z wodą w przestrzeni zurbanizowanej, ale przekłada to się na pogorszenie stanu naszego zdrowia i portfela... 
Więcej o Deszcz korzyści dla miasta! Gdyński ogród deszczowy.
Krople natury w mieście – gdyński ogród

Krople natury w mieście – gdyński ogród deszczowy

DODANO 30-04-2018, godz. 15:47
 Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! Wyjątkowo w drugi czwartek miesiąca - 10 maja - prelekcję „Krople natury w mieście – gdyński ogród deszczowy” zaprezentuje Elżbieta Urbaniak. Tym razem spotkamy się w innym miejscu - w Gdynia InfoBox. Po prelekcji zobaczymy wyjątkowy ogród deszczowy, który dzień wcześniej pojawi się na mapie Gdyni.
Więcej o Krople natury w mieście – gdyński ogród deszczowy