Centrum Informacji
i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Zielone Pytanie na Styczeń - wyniki

 Zielone pytanie w styczniu brzmiało następująco: „Przydomowy miejski ogród to świetna ostoja dla wielu zwierząt. W jaki sposób możemy przystosować ogród dla różnych grup dziko żyjących zwierząt?”

Przytaczam fragment odpowiedzi nadesłany przez Łukasza Fuglewicza:

„Przydomowy miejski ogród to świetna ostoja dla wielu zwierząt. W jaki sposób możemy przystosować ogród dla różnych grup dziko żyjących zwierząt?”

1.Ja stosuję u mnie w minirezerwacie w miejskim ogródku zakaz wjazdu kosiarki - to już dostatecznie dużo. Nagle taki mały placek terenu stał się wyspą i oazą gdzie bezkręgowce znalazły schronienie.
2.Stos kamieni jako miejsce schronienia, żerowania i przebywania drobnych zwierząt. Dodatkowo pełni rolę akumulatora cieplnego - nagrzewa się w dzień oddaje ciepło wieczorem.
3.Przede wszystkim WODA - niestety brakuje tego elementu w moim ogrodzie ale jak wiadomo życie narodziło się w wodzie i bez wody nie ma życia. Woda ściąga do siebie spragnione ptaki nawet z odległości o promieniu 2 kilometrów!”

Laureatami konkursu zostali: Henryk Soroczyński, Patrycja Tomaszewska oraz Łukasz Fuglewicz. Dziękujemy za odpowiedzi. Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

Drodzy miłośnicy „Zielonego pytania” jak już wspominaliśmy zawieszamy ten konkurs.

Zapraszamy do udziału w innych przedsięwzięciach przez nas organizowanych!

Link do pierwszego zamieszczamy poniżej:

http://ciee-gda.pl/konkursy-2/kto-z-karmnika-ziarno-wyjada/

Kos_Gdańsk_TPK/CIEE_05-02-2018_Węsiora