przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Aktualności

Zapal się do myślenia! NIE WYPALAJ TRAW

z dnia 16-04-2021

 Słów kilka o niegasnącym micie na temat wypalania traw.

czytaj więcej ...

Wirtualne śmieci. Czym jest ekologia cyfrowa?

z dnia 13-04-2021

Czy rozwiązania cyfrowe faktycznie są tak ekologiczne, jak nam się wydaje? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy podczas kolejnego spotkania online, 21 kwietnia o godz. 17.00 Julia Szymik opowie o wirtualnych śmieciach. 

czytaj więcej ...

Ruszamy z II edycją konkursu Mem przyrodniczy

z dnia 07-04-2021

Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu na Mem przyrodniczy.  Czasy są takie, że każde działanie wywołujące uśmiech na twarzy jest na wagę złota. Przystępujcie zatem do dzieła, by rozruszać wszystkich „smutasów”.

 

czytaj więcej ...

E(tno)kologiczne ciekawostki – I odsłona nowego projektu

z dnia 01-04-2021

 Zapraszamy do zerknięcia na nasz nowy audio-wizualny projekt. Odkryjecie w nim etnologiczne spojrzenie na świat przyrody, pradawne wierzenia i myślenie magiczne. Nie zabraknie też diabłów i dobrych duchów. Brzmi ciekawie?? 
Zapraszamy do wysłuchania I. odcinka E(tno)kologicznych ciekawostek, w roli głównej: wierzba.

czytaj więcej ...

Życzenia Wielkanocne

z dnia 31-03-2021 czytaj więcej ...

Akcja „Wielkanoc – NATURAlnie JAJO”!

z dnia 29-03-2021

ZNAJDŹ JAJO → PRZYGOTUJ PISANKĘ → OPUBLIKUJ ZDJĘCIE → ZYSKAJ UPOMINEK! Kochani, wielkimi krokami zbliża się czas ozdabiania wielkanocnych pisanek. Technik jest oczywiście wiele, wszystko zależy od fantazji twórcy! Pragniemy zaprosić Was do wspólnej zabawy, inspirowanej naturą. Świat ptaków jest bardzo barwny, ptasie jaja też bywają różnorodne, często zaskakujące. Spróbujmy odwzorować rzeczywiste wzory występujące w przyrodzie.

czytaj więcej ...

Czy grozi nam „cicha wiosna”? Czerwona lista ptaków Polski - o wymieraniu, kryzysie bioróżnorodności i nadziei.

z dnia 25-03-2021

Nasza planeta doświadcza głębokiego kryzysu bioróżnorodności. Jego skalę pomagają nam oceniać czerwone listy - opracowania szacujące ryzyko wymarcia gatunków. Wydana aktualnie Czerwona lista ptaków Polski wskazuje, że co piąty gatunek w naszym kraju zagrożony jest wyginięciem. Wraz z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków zapraszamy na spotkanie online z Tomaszem Wilkiem. 

czytaj więcej ...

„Facebook & Instagram w edukacji przyrodniczej”

z dnia 25-03-2021

We wtorek 23 marca 2021 roku mieliśmy przyjemność wziąć udział w całodziennym warsztacie doskonalącym nasze umiejętnosci w edukacji przyrodniczej za pośrednictwem popularnych mediów społecznościowych. Do uczestnictwa w nim zaprosiliśmy zaprzyjaźnione instytucje, stowarzyszenia, ośrodki z którymi współpracujemy i które podobnie jak my, swoją edukacyjną aktywność musiały przenieść do wirtualnego świata.

czytaj więcej ...

Akcja karmnik 2020/2021

z dnia 24-03-2021

Akcja karmnik w sezonie zimowym 2020/2021

czytaj więcej ...

ŚWIATŁA PÓŁNOCY. W poszukiwaniu zórz polarnych

z dnia 12-03-2021

 Zapraszamy na kolejne spotkanie „CIEEkawi świata”. 25 marca o godz. 18.00 na wyprawę w poszukiwaniu zórz polarnych zaprasza Karol Wójcicki. Do zobaczenia w Facebook Live. 

czytaj więcej ...


Wszystkie aktualności

Copyright © Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Polanki 51, 80-308 Gdańsk