Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: ciee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie w godzinach pracy (poniedziałek - piątek 7.30-15.30, czwartki 10.00-18.00):  -  58 301 80 99 (rekomendujemy kontakt za pośrednictwem numerów komórkowych podanych w zakładce O Nas/pracownicy)

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie CIEE. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

 

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Szkolenie geologiczne "Kamienie z Północy"

Zapraszamy nauczycieli i edukatorów na bezpłatne (terenowe) szkolenie geologiczne „Kamienie z Północy”. Rozpoznawanie skał wcale nie musi być uczeniem się na pamięć, jak wyglądają okazy z Tatr, Pienin, czy Sudetów. Bogactwo skał narzutowych na Pomorzu jest jeszcze większe. Podczas zajęć nauczymy się rozpoznawać podstawowe ich typy. W miarę możliwości wyróżnimy najczęściej spotykane w nich skamieniałości. Zobaczymy też niektóre przykłady tzw. eratyków wskaźnikowych, czyli kamieni, które pochodzą z dokładniej zlokalizowanej wychodni w Fennoskandii lub na dnie Bałtyku.  

Warsztat Jeż. Czy wiesz, jak pożyteczny to zwierz? za nami

Wczorajszy wieczór upłynął w Centrum pod znakiem JEŻA (Nie mylić z jerzykiem!) :) Warsztaty poświęcone tym małym owadożernym „pancernikom” zorganizowaliśmy we współpracy z Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja. Aranżowaliśmy ogród, majsterkowaliśmy a nawet urządziliśmy studio tatuażu;) Przede wszystkim uczyliśmy się o tym czy, kiedy i jak im pomagać. 

Dojrzały Smak Przygody - odwołany warsztat "Poznajemy Cesarskie Kadyny"

Niestety informujemy, że warsztat z cyklu "Dojrzały Smak Przygody" zaplanowany na 9 sierpnia (Poznajemy Cesarskie Kadyny) jest odwołany. Będziemy starać się zrealizować go w innym terminie, o czym poinformujemy. Dziękujemy za wyrozumiałość. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia na innych wyprawach, zespół CIEE