przejdź do wersji normalnej (graficznej) | Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku


Menu


„Gry i zabawy terenowe czyli aktywna edukacja przyrodnicza najmłodszych” - warsztaty dla nauczycieli szkół podstawowych

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i edukatorów
„Gry i zabawy terenowe czyli aktywna edukacja przyrodnicza najmłodszych”
które odbędzie się 28 września 2017 roku o godz. 15.00

Nauka poprzez zabawę jest niezbędnym elementem w edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci chłoną wiedzę jeśli ich działaniom towarzyszy entuzjazm. Zabawa wyzwala pozytywne emocje, co stwarza dogodne warunki do nauki.

Szkolenie, w formie warsztatów, będzie okazją do wymiany doświadczeń między uczestnikami. W pierwszej części spotkania prowadząca przedstawi sprawdzone gry i zabawy przyrodnicze, które stosuje w ramach swoich projektów. Proponowane ćwiczenia wypróbujemy na własnej skórze. Będziemy zatem bawić się jak nasi uczniowie, popracujemy nad kreatywnością, a nawet sami wymyślimy gry i zabawy, które przybliżą dzieci
do przyrody. W drugiej części spotkania uczestnicy zaprezentują samodzielnie przygotowane praktyczne ćwiczenia aktywizujące, związane z przyrodą.

Miejsce szkolenia:
Zespół pałacowo - parkowy Gdynia Kolibki (Gdynia, al. Zwycięstwa 291). Spotkanie na parkingu przed pałacem.

Adresaci:
Nauczyciele ze szkół podstawowych, edukatorzy pracujący z dziećmi.

Zajęcia obejmują:

Program:

Całość szkolenia będzie realizowana na terenie parku, zatem prosimy o odpowiedni strój terenowy. Szkolenie będzie miało charakter terenowy niezależnie od pogody! Spotkanie będzie trwało ok. 3 godz.

Prowadząca szkolenie: Katarzyna Rosińska (biolog, której szczególnie bliskie są ptaki, edukator przyrody, autorka projektu "Dzika Klasa" oraz współzałożycielka "Leśnego Przedszkola Wilczek", prezes Fundacji Akcja Bałtycka oraz członek zarządu Fundacji trzy czte ry!)

__________________________________________________________________________________

Prosimy o zapisy (imię i nazwisko, szkoła/instytucja/ngo, nr telefonu kontaktowego) drogą mailową na adres ciee@pomorskieparki.pl lub telefoniczną (58 301 80 99). Warunkiem udziału
w szkoleniu jest przesłanie do 25 września opisu proponowanego ćwiczenia aktywizującego.

Szkolenie jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

O przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszenia. Osoby zakwalifikowane do udziału
w szkoleniu, w przypadku rezygnacji, proszone są o pilny kontakt, w celu umożliwienia zaproszenia osób z listy rezerwowej. Brak informacji o rezygnacji z udziału w warsztatach będzie skutkował poinformowaniem o zaistniałej sytuacji dyrekcji oraz wpisaniem na „specjalną listę”.

 


Copyright © Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Polanki 51, 80-308 Gdańsk