Tajemnicze Zaplecze Sobieskiego

Data: 29-06-2021

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
w ramach cyklu comiesięcznych spotkań miłośników ekologii
zaprasza na spacer
„Tajemnicze Zaplecze Sobieskiego”
który poprowadzi Włodzimierz Chojnacki

Spotkanie rozpocznie się 8 lipca 2021 roku o godz. 16:00
przed cerkwią św. Mikołaja (Gdańsk, ul. Traugutta 45)

Obowiązują zapisy indywidualne pod adresem mailowym: a.bialkowska@pomorskieparki.pl, w treści wiadomości należy podać swoje dane, tj. imię i nazwisko oraz numer telefonu, a w tytule: „Tajemnicze Zaplecze Sobieskiego”. Limit miejsc – 20 osób

Na terenie Gdańska, w środku miasta, można spotkać zupełnie „dzikie” i niewielu znane tereny. Są one w miejscach, które ludzie wcześniej użytkowali w różny sposób. Później, po zaprzestaniu działalności, w wyniku wtórnej sukcesji ekologicznej, rozwinęła się swoista roślinność.

Podczas wędrówki „tajemniczym zapleczem Sobieskiego” zobaczymy interesujące budowle z początków XX wieku i popodziwiamy rozległe widoki. Przyjrzymy się napotkanym drzewom, krzewom i roślinom zielnym... Zarówno tym, które zdaniem prowadzącego zasługują na uwagę, jak i tym, które zainteresują uczestników spaceru.

Trasa: Dawne krematorium, podejście na Szubieniczną Górę,  Park Nostalgiczny (były cmentarz krematoryjny), zabytkowy zbiornik wody Stary Sobieski, zejście do byłego wyrobiska gliny, „Tajemniczy Ogród”,  ul. Sobieskiego. Trasa, długości 1 km, jest średnio trudna (jedno długie podejście i jedno strome zejście). Czas wędrówki, szacuje się na ok. 1,5 godziny, zakończenie na ul. Sobieskiego, przy przystanku autobusowym Kręta). Powrót autobusem nr 168 lub 199, albo pieszo do przystanku tramwajowego Miszewskiego.

Spotkanie realizujemy dzięki dofinansowaniu za środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Serdecznie zapraszamy! 

Tajemnicze Zaplecze Sobieskiego Fot. W Chojnacki