przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Oferta edukacyjna

Lista podstron:

Nauczyciele

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą działań Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Liczymy, że nasze propozycje znajdą się w Państwa planach edukacyjnych na nowy rok szkolny. Zachęcamy do kontaktu, zadawania pytań, odwiedzania nas…

czytaj więcej ...

Rzeka w CENTRUM uwagi

czytaj więcej ...

Drzewa i krzewy bliżej nas - terenówka

czytaj więcej ...

Przyroda jest w mieście

czytaj więcej ...

Drzewa i krzewy bliżej nas - warsztaty

czytaj więcej ...

Wodny ogród Dolnego Miasta

czytaj więcej ...

Owocowy miszmasz

czytaj więcej ...

Ślady i tropy zwierząt

czytaj więcej ...

Ptaki - fenomen świata zwierząt

Ptaki to jedne z najbardziej niezwykłych zwierząt na świecie. Z jednej strony łatwe do usłyszenia, z drugiej zaś bardzo skryte. Znajdziemy wśród nich takie, które całe życie spędzają w miejscu wyklucia jak i te, które co roku pokonują tysiące kilometrów. Trafimy na takie, które ciężko będzie zobaczyć, jak i takie które dostrzeżemy łato nawet w leśnej gęstwinie. W trakcie zajęć postaramy się poznać nieco bliżej te niezwykłe zwierzęta.  

czytaj więcej ...

Chemia w przyrodzie

Chemia w szkole kojarzy się często z ciągłym liczeniem, zamienianiem wzorów i przeliczaniem jednostek, rzeczywistość natomiast jest nieco inna. Wiele z dzisiejszych odkryć jak choćby penicylina czy sacharoza, czyli pierwszy słodzik, powstało na drodze przypadku, często podczas eksperymentów. Eksperymentowanie działa lepiej na naszą pamięć niż nie jedna książka, czy film, a dodatkowo „stworzenie” czegoś własnymi rękoma daje dużą satysfakcję. Zapraszamy Państwa do wspólnego eksperymentowania i doświadczania.  

czytaj więcej ...

Mikroskopia – ogromny postęp w biologii.

Wynalezienie mikroskopu umożliwiło obserwację skrytych dotąd przed ludzkich okiem mikroorganizmów. Pozwoliło na odkrycie nieznanego dotąd świata roślin, zwierzą grzybów i innych organizmów. Stało się też punktem zapalnym do szukania coraz mniejszych i bardziej elementarnych składowych naszego świata. W biologii przyczyniło się do odkrycia m. in. Bakterii co spowodowało rozwój nowych gałęzi nauki takich jak mikrobiologia czy immunologia. Zapraszamy do wspólnego zajrzenie w ten fascynujący mikroświat.  

czytaj więcej ...

W świecie latających smoków

czytaj więcej ...

Copyright © Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Polanki 51, 80-308 Gdańsk