Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA
Kwietna murawa okiem Anny Welz
 Zachęcamy do obejrzenia zdjęć roślin, które na wysianej kwietnej murawie wyszukała pani Anna Welz. Mamy nadzieję, że to zmobilizuje Was do własnych poszukiwań i przesłania do nas kolejnych fotorelacji. Przypominamy, że dla pierwszych 3 osób czekają drobne nagrody.  
Kwietna murawa dwa miesiące później (z konkursem na deser)
Rozkwitała powoli i zapewne w pełnej krasie będziemy podziwiać ją dopiero w przyszłym sezonie wegetacyjnym. To kwietna murawa, która została wysiana w pobliżu budynku Wydziału Biologii UG podczas warsztatów „Ogród przyjazny”. Szczególnie cieszy fakt, że spodobała się owadom, które według poczynionych obserwacji, odwiedzają pełne pyłku kwiaty.  
Warsztaty ogrodnictwa miejskiego
Zachęcamy do posłuchania radiowych refleksji po warsztatach "Ogród przyjazny". Magazyn Ekologiczny Włodzimierza Raszkiewicza z  Radia Gdańsk:
Ogród przyjazny - refleksje powarsztatowe
10 maja 2016 r., w godz. 12.30 - 19.00 w siedzibie Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się warsztaty poświęcone zakładaniu i pielęgnacji kwietnej murawy, która może być ciekawą przyrodniczo alternatywą dla popularnych ostatnio monokultur trawnikowych. W ramach warsztatów zaproponowaliśmy jak może wyglądać „dziki trawnik” w naszej strefie klimatycznej,  jak go zakładać, kosić i pielęgnować aby sprzyjał ptakom, owadom i ludziom.
Ogród przyjazny - połączenie teorii z praktyką.
W ramach 1- dniowego warsztatu (dla dorosłych) dowiecie się jak powinien wyglądać „dziki trawnik” w naszej strefie klimatycznej,  jak go zakładać, kosić i pielęgnować aby sprzyjał ptakom, owadom i ludziom. By było jeszcze ciekawiej podpowiemy jakie gatunki ze sobą współgrają a także stanowią estetyczną i ciekawą kompozycję. Wspólnie, pod okiem specjalistów, zasadzimy krzewy, byliny i wysiejemy murawę kwietną.  Dodatkowym atutem będzie możliwość zapoznania się z podstawowymi zasadami pielęgnacji roślin. Zachęcamy do zapoznania się z programem i do zapisów - ilość miejsc ograniczona. Miejsce spotkania - hol główny Wydziału Biologii UG.