przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


Murawa kwietna

Lista podstron:

Cztery pory roku.


 

czytaj więcej ...

Kwietna murawa okiem Anny Welz

 Zachęcamy do obejrzenia zdjęć roślin, które na wysianej kwietnej murawie wyszukała pani Anna Welz. Mamy nadzieję, że to zmobilizuje Was do własnych poszukiwań i przesłania do nas kolejnych fotorelacji. Przypominamy, że dla pierwszych 3 osób czekają drobne nagrody.  

czytaj więcej ...

Kwietna murawa dwa miesiące później (z konkursem na deser)

Rozkwitała powoli i zapewne w pełnej krasie będziemy podziwiać ją dopiero w przyszłym sezonie wegetacyjnym. To kwietna murawa, która została wysiana w pobliżu budynku Wydziału Biologii UG podczas warsztatów „Ogród przyjazny”. Szczególnie cieszy fakt, że spodobała się owadom, które według poczynionych obserwacji, odwiedzają pełne pyłku kwiaty.  

czytaj więcej ...

Warsztaty ogrodnictwa miejskiego

Zachęcamy do posłuchania radiowych refleksji po warsztatach "Ogród przyjazny". Magazyn Ekologiczny Włodzimierza Raszkiewicza z  Radia Gdańsk:

czytaj więcej ...

Ogród przyjazny - refleksje powarsztatowe

10 maja 2016 r., w godz. 12.30 - 19.00 w siedzibie Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się warsztaty poświęcone zakładaniu i pielęgnacji kwietnej murawy, która może być ciekawą przyrodniczo alternatywą dla popularnych ostatnio monokultur trawnikowych. W ramach warsztatów zaproponowaliśmy jak może wyglądać „dziki trawnik” w naszej strefie klimatycznej,  jak go zakładać, kosić i pielęgnować aby sprzyjał ptakom, owadom i ludziom.

czytaj więcej ...

Ogród przyjazny - połączenie teorii z praktyką.

W ramach 1- dniowego warsztatu (dla dorosłych) dowiecie się jak powinien wyglądać „dziki trawnik” w naszej strefie klimatycznej,  jak go zakładać, kosić i pielęgnować aby sprzyjał ptakom, owadom i ludziom. By było jeszcze ciekawiej podpowiemy jakie gatunki ze sobą współgrają a także stanowią estetyczną i ciekawą kompozycję. Wspólnie, pod okiem specjalistów, zasadzimy krzewy, byliny i wysiejemy murawę kwietną.  Dodatkowym atutem będzie możliwość zapoznania się z podstawowymi zasadami pielęgnacji roślin. Zachęcamy do zapoznania się z programem i do zapisów - ilość miejsc ograniczona. Miejsce spotkania - hol główny Wydziału Biologii UG.

czytaj więcej ...

Kwietna murawa 2020

czytaj więcej ...

Copyright © Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Polanki 51, 80-308 Gdańsk