Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Szanowni Państwo – przygotowałyśmy niespodziankę, w sam raz na otwarcie nowego roku szkolnego.
To rodzaj wyzwania przygotowanego z myślą o mniejszych bądź większych grupach zorganizowanych. Atrakcyjnego zarówno dla nauczycieli/edukatorów (do wykorzystania na zajęcia z grupą uczniów w terenie) jak i rodzin na weekendowy wypad do lasu i parku.
Karty do gry terenowej są do pobrania w załącznikach. Czytając uważnie instrukcję i posługując się załączoną mapą jesteście Państwo w stanie rozwiązać zdecydowaną większość zadań.
Życzymy dobrej zabawy i wielkiej przyjemności ze świadomego korzystania z zasobów przyrody!

Karty do gier terenwych mogą też być podstawą do warsztatów realizowanych przez edukatorów Centrum. Zapraszamy do kontaktu!

Klauzula informacyjna dla uczestnika warsztatu edukacyjnego (zarówno stacjonarnego jak i terenowego)

Podanie imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego lub adresu e-mail podczas zapisu na wycieczkę jest traktowane jak świadome wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do organizacji/zrealizowania  warsztatu/ spotkania edukacyjnego oraz do kontaktu w celu ewentualnego jej odwołania lub zmiany terminu.

Zgodnie art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:

  1. Administratorem danych osobowych jest Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych z siedzibą w Słupsku ul. Poniatowskiego 4a, kontakt tel. 59 842 98 29, e-mail: biuro@pomorskieparki.pl
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@pomorskieparki.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu organizacji warsztatu/spotkania edukacyjnego, w tym do celów kontaktu z uczestnikami.
  4. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest zgoda osoby, której dane dotyczą.
  5. Dane przetwarzane będą do czasu wycofania się ze zgody, jednak nie dłużej niż do czasu realizacji warsztatu/ spotkania edukacyjnego.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, żądania ich usunięcia, bycia zapomnianym oraz prawo wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Wycofanie się ze zgody należy złożyć w formie wniosku drogą pisemną. Konsekwencją wycofania się ze zgody będzie brak możliwości uczestniczenia w wycieczce/spotkaniu edukacyjnym.
  7. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale jest niezbędne do wzięcia udziału w warsztatcie/spotkaniu edukacyjnym.
Dolina Samborowo
To własnie tutaj, już tak niewiele dzieli Was od odkrycia miejsca strzeżonego latami! Jak tego dokonaliście? Czyżbyście byli wybrańcami? Od wieków trwa spór pomiędzy trytonami zamieszkującymi zatokę Gdańską a wszechwiedzącymi druidami Doliny Samborowo. Obie strony zwalczają się nieustannie w walce o uwagę człowieka. Pragną podzielić się z nim pięknem swojej doliny oraz wiedzą gromadzoną przez lata, jednocześnie wciąż pozostając w ukryciu. Niestety z niewiadomych przyczyn to trytony wygrywają odwieczny konflikt, zaś skarby lasów pozostają w zapomnieniu. To w was pozostaje nadzieja! Zostyaliście powiernikami wielkiej tajemnicy. Wyruszcie w podróż by poznać sekrety druidów. Wszystkie zapisane ich rymowaną mową... Wyruszcie a dowiecie się gdzie leży najbardziej magiczne miejsce w Trójmieście... Jesteście gotowi?
Park Reagana
Najmłodszy z gdańskich „zieleńców”.  Położony na styku lądu i morza odwdzięcza się przyrodniczym bogactwem. W przeszłości zajęty przez ogródki działkowe, po których pozostały ślady w postaci drzew owocowych. Kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic. Jak choćby cenne ujęcia wody pitnej, z której korzysta 30% Gdańszczan. Odwiedzany przez turystów, kochany przez „tubylców”, pełni milion ról i co najważniejsze - potrafi je pogodzić. Wzbudza same pozytywne emocje! Zapraszamy do odkrycia z nami jego przyrodniczych kart. 
Zespół pałacowo - parkowy Gdynia Kolibki
 Zapraszamy do poznania wyjątkowego miejsca. Jego historia sięga XIV wieku a pierwsza o nim wzmianka „Colypka” trafnie nawiązywała do ukształtowania terenu - kolebki. Teren ten miał burzliwe dzieje a wraz ze zmianą właścicieli kształtował się jego obecny wizerunek. Położony na styku lądu i morza, niegdyś wyznaczający granicę Wolnego Miasta Gdańska. Tak jak przewrotna jest historia tego miejsca tak i bogata różnorodność biologiczna...
Wodny ogród Dolnego Miasta
W samym centrum Gdańska, nieopodal Głównego Miasta, znajduje się wspaniały teren rekreacyjny z ogromnym potencjałem przyrodniczym. To miejsce spacerowe zarówno gdańszczan jak i turystów, którzy ośmieleni zrewitalizowaną częścią Dolnego Miasta, docierają tam z pobliskiego „Centrum”... 
Przyroda jest w mieście (CIEE-UG)
Dajemy Wam do ręki grę, która jest jednocześnie nietypowym zaproszeniem. Wspólnie z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Gdańskiego chcielibyśmy zarazić Was naszą przyrodniczą pasją. Aby to było możliwe niezbędna jest do tego droga co najmniej „kropelkowa” – odwiedźcie nas.  Na szczęście (dla nielubiących długich spacerów) jesteśmy sąsiadami!