Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: ciee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie w godzinach pracy (poniedziałek - piątek 7.30-15.30, czwartki 10.00-18.00):  -  58 301 80 99 (rekomendujemy kontakt za pośrednictwem numerów komórkowych podanych w zakładce O Nas/pracownicy)

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie CIEE. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

 

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Przyroda jest w mieście - nowa gra terenowa!

Wspólnie z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Gdańskiego chcielibyśmy zarazić Was naszą przyrodniczą pasją. Stworzyliśmy grę terenową "Przyroda jest w mieście". Edukacja to skomplikowany proces i trwa przez całe życie! Nie musi (a wręcz nie powinna) sprowadzać się tylko do szkoły, zatem wyzbądźcie się nieśmiałości i zapoznajcie się z kawałkiem „naszego świata”.

„Dojrzały smak przygody” XIV edycja letnich warsztatów dla seniorów.

Nasz projekt to kompleksowy cykl warsztatów terenowych, obejmujących zarówno Trójmiasto i jego okolice, jak również obszar województwa pomorskiego. W tym roku proponujemy osiemnaście wypraw pieszych - trasy warsztatów przedstawiamy w załączniku. Prosimy o fotografowanie najpiękniejszych miejsc podczas poszczególnych wypraw, te wspomnienia opublikujemy na naszej stronie internetowej oraz profilu CIEE na facebooku. Tradycyjnie, nasze wspólne wędrówki będą odbywały się we środy.

Odkrywamy morskie tajemnice – „Historyjki z Zaginionej Rafy” - limitowane warsztaty dla najmłodszych

Serdecznie zapraszamy grupy przedszkolne (5-6 latki) oraz klasy I-III szkół podstawowych na limitowane warsztaty!
Większość kuli ziemskiej zajmują morza i oceany. Nawet ludzie mieszkający nad morzem wciąż niewiele o nim wiedzą. W czasie warsztatów spróbujemy zanurzyć się w morskie głębiny - zobaczyć kogo możemy tam spotkać i co się dzieje pod powierzchnią fal.

"Pakuję do swojego" - majowa propozycja na spotknie czwartkowe!

Jednorazowe opakowania dają nam wygodę podczas robienia zakupów. Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym w co zapakowane jest nasze jedzenie i picie. Niestety, takie niefrasobliwe podejście wiąże się z generowaniem ogromnej ilości śmieci. W Gdańsku powstał projekt „Pakuję do swojego”, który zachęca do zastąpienia jednorazowych opakowań takimi, które można użyć wielokrotnie

Lista "gdańskich" finalistów konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"

Zapraszamy do zapoznania się z "gdańskimi" wynikami konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"! Finały konkursu będą się odbywać w dniach 8 i 9 maja w siedzibie Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku na ulicy Polanki 51. Do opiekunów grup będziemy wysyłać szczegółowe informacje dotyczące spotkania finałowego połączonego z wręczaniem nagród. Serdecznie gratulujemy!

Spotkanie w CIEE z Ebenem Schwartz'em, ekspertem od zwalczania zanieczyszczeń wód plastikiem.

Ambsada U.S.A. w Polsce gościła amerykańskiego eksperta, Eben’a Schwartz’a, dyrektora programu Marine Debris Program w California Coastal Commission. W związku z tym faktem odbyła się seria spotkań z ekspertem. Jedno z nich miało miejsce w naszej siedzibie. Spotkanie było dedykowane organizacjom pozarządowym i działaczom lokalnym z ekspertem.

„Jestem z Gdańska. Jestem eko!” Kwietniowe spotkanie czwartkowe.

Czym jest zielona infrastruktura miasta i jak przekłada się na nasze zdrowie oraz komfort życia? Jakie rozwiązania w dobie postępujących zmian klimatycznych proponują projektanci zieleni? W jaki sposób zazielenić swoje najbliższe otoczenie – balkon, ogródek, podwórze lub pobliski skwer, aby było piękne, przyjazne i bioróżnorodne?

Ogród - ostoja przyrody rodzimej - ciekawa propozycja "przy okazji"

10 maja 2019 roku będziemy wspólnie świętować Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE). My jako beneficjenci otwieramy drzwi dla odwiedzających, aby zaprezentować swoje projekty i opowiedzieć o swojej przygodzie z Funduszami Europejskimi. Aby pochwalić się naszą przestrzenią i jednocześnie osiągnąć wymiar edukacyjny, zapraszamy tego dnia 4 grupy zorganizowane (w wieku od 4 klasy szkoły podstawowej aż po seniorów) do wzięcia udziału w ciekawych warsztatach inspirowanych makietą ogrodu!

Z edukacją w „sercu” – relacja z uroczystego otwarcia nowo rozbudowanej siedziby CIEE!

26 marca 2019 roku w towarzystwie wyśmienitych gości, mieliśmy ogromną przyjemność uroczyście otworzyć naszą nowo rozbudowaną siedzibę! Tego dnia byli z nami przedstawiciele różnych instytucji, którzy od wielu lat nas wspierają, finansują nasze działania, są partnerami w realizacji projektów, sąsiadami z dzielnicy czy też wieloletnimi przyjaciółmi CIEE oraz TPK...