Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA
Nauczyciele
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą działań Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Liczymy, że nasze propozycje znajdą się w Państwa planach edukacyjnych na nowy rok szkolny. Zachęcamy do kontaktu, zadawania pytań, odwiedzania nas…
Ptaki - fenomen świata zwierząt
Ptaki to jedne z najbardziej niezwykłych zwierząt na świecie. Z jednej strony łatwe do usłyszenia, z drugiej zaś bardzo skryte. Znajdziemy wśród nich takie, które całe życie spędzają w miejscu wyklucia jak i te, które co roku pokonują tysiące kilometrów. Trafimy na takie, które ciężko będzie zobaczyć, jak i takie które dostrzeżemy łato nawet w leśnej gęstwinie. W trakcie zajęć postaramy się poznać nieco bliżej te niezwykłe zwierzęta.  
Chemia w przyrodzie
Chemia w szkole kojarzy się często z ciągłym liczeniem, zamienianiem wzorów i przeliczaniem jednostek, rzeczywistość natomiast jest nieco inna. Wiele z dzisiejszych odkryć jak choćby penicylina czy sacharoza, czyli pierwszy słodzik, powstało na drodze przypadku, często podczas eksperymentów. Eksperymentowanie działa lepiej na naszą pamięć niż nie jedna książka, czy film, a dodatkowo „stworzenie” czegoś własnymi rękoma daje dużą satysfakcję. Zapraszamy Państwa do wspólnego eksperymentowania i doświadczania.  
Mikroskopia – ogromny postęp w biologii.
Wynalezienie mikroskopu umożliwiło obserwację skrytych dotąd przed ludzkich okiem mikroorganizmów. Pozwoliło na odkrycie nieznanego dotąd świata roślin, zwierzą grzybów i innych organizmów. Stało się też punktem zapalnym do szukania coraz mniejszych i bardziej elementarnych składowych naszego świata. W biologii przyczyniło się do odkrycia m. in. Bakterii co spowodowało rozwój nowych gałęzi nauki takich jak mikrobiologia czy immunologia. Zapraszamy do wspólnego zajrzenie w ten fascynujący mikroświat.  
Pakiet edukacyjny „Na tropie zwierząt”
Stworzony przez nas pakiet edukacyjny, jest odpowiedzią na nieustającą popularność zagadnień związanych z ptakami. To najczęściej kierowane do nas zapytania z oferowanej przez CIEE puli warsztatowej. Wydawać by się mogło, że są to zagadnienia w których wszystko już zostało powiedziane, ale z drugiej strony ciągle przybywa kolejnych miłośników i ptasich obserwatorów. Dlatego głównymi tematami tego pakietu są: ptasie wędrówki, ptasia wiosna i dokarmianie ptaków. Prezentowany przez nas pakiet edukacyjny jest nieco inny od tych, które znamy i nie zawiera typowej części opisowej. Chcieliśmy podarować Wam gotowy szablon, porcję rzetelnej wiedzy zamkniętej w przygotowanej prezentacji multimedialnej wraz z piękną oprawą graficzną, który, bez specjalnych przygotowań, będziecie mogli od razu wykorzystać na swoich warsztatach przyrodniczych.