Gdynia - „Innowacyjny Samorząd”! - nagroda za projekt Gdyński Ogród Deszczowy

Gratulujemy Gdyni głównej nagrody w I konkursie "Innowacyjny Samorząd", przyznanej za szereg działań zachęcających mieszkańców do tzw. małej retencji wody deszczowej.
Cieszymy, się, że gdyński ogród deszczowy przy InfoBox jest ważnym elementem docenionego projektu! Jesteśmy dumni, że Centrum dołożyło swoją kroplę do jego powstania.
To dzięki otwartości Gdyni pomysł, który zrodził się naszej głowie rozwinął się do takiej dizajnerskiej i artystycznej realizacji. Wiele osób włożyło w jego powstanie dużo serca i pracy - jeszcze raz dziękujemy wszystkim najpiękniej jak potrafimy. Nie sposób tu wszystkich wymienić, więc odwołujemy się do relacji z powstawania ogrodu Od tego czasu ogród się rozrósł, cieszy oko mieszkańców i inspiruje do tworzenia własnych ogrodów deszczowych. Dzięki rozmachowi i swojej wyjątkowości jest często pokazywany jako wzór. Wcale nas to nie dziwi - sami spójrzcie jaki z niego oryginał!

Gdyński ogród deszczowy
Grupa warsztatowa po pracy
Wiceprezydent Gdyni Michał Guć i prezes Markos Pagudis razem z zespołem Centrum symbolicznie podlewają ogród fot. D. Malszalek-Jalowska