X edycja konkursu Znani i nieznani - ptasi sąsiedzi

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku serdecznie zaprasza klasy IV-VI szkół podstawowych z Gdańska, Sopotu i Gdyni do udziału w X edycji konkursu plastycznego „Znani i nieznani – ptasi sąsiedzi”

Uczestnicząc w konkursie plastycznym, wspólnie wykonując plakaty na temat „Ptaki w moim mieście”, uczniowie zapoznają się z gatunkami ptaków żyjących w ich rodzinnym mieście. Cztery klasy – laureaci wezmą udział w wycieczce przyrodniczej na terenie Gdyni (trasa: Gdynia Orłowo - molo w Gdyni Orłowie - Kolibki - klif – Sopot Kamienny Potok - Swelinia - Staw Mazowiecki - Polana Bernadowo) oraz zostaną nagrodzone przewodnikami do rozpoznawania ptaków. Czterogodzinne wycieczki odbędą się w czerwcu 2014 r. Przewodnik pomoże uczniom w odkrywaniu tajemnic przyrody oraz spróbuje nauczyć rozpoznawania poszczególnych gatunków spotykanych ptaków (na podstawie wyglądu, śpiewu).

Wszystkie klasy otrzymają pamiątkowy dyplom. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie w siedzibie CIEE. Konkurs jest finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Terminarz konkursu:

30 kwietnia – termin nadsyłania plakatów (format 70 x 100 cm na temat „Ptaki w moim mieście”) wraz z formularzami zgłoszeniowymi na adres: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Straganiarska 43-46, 80-837 Gdańsk.

16 maja – ogłoszenie wyników konkursu.

czerwiec – terminy wycieczek będących nagrodami dla klas – laureatów.

Prosimy o dołączenie do plakatów czytelnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego!