Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA
Pareidolia w naturze
 Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Pareidolia w naturze”. Zadaniem konkursowym jest sfotografowanie fragmentu krajobrazu lub jego elementu naturalnego i nadanie takiego tytułu, który wskaże na to co udało się Autorowi dojrzeć.
Mem przyrodniczy
Stwórz mem! Może uda Ci się obalić jakiś przyrodniczy mit lub w zabawny sposób przekazać myśl, której nie da się już „odzobaczyć”.
Mem to nośnik informacji kulturowej, brzmi poważnie, ale pewnie nie raz widziałeś krążące w sieci obrazki, zdjęcia czy grafiki z trafionymi w punkt podpisami, wykorzystujące kultowe cytaty lub stanowiące po prostu śmieszny żart.
Bęc jabłkiem w głowę
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zaprasza do udziału w kolejnej edycji interdyscyplinarnego konkursu „Bęc Jabłkiem w Głowę”.
Kto z karmnika ziarno wyjada?
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zaprasza do udziału w konkursie „Kto z karmnika ziarno wyjada?”.  
Ogród - ostoja przyrody rodzimej
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zaprasza do udziału w wojewódzkim konkursie „Ogród - ostoja przyrody rodzimej”.
Moje drzewo - tekstem - zdjęciem - ilustracją
Mamy sympatyczną propozycję dla miłośników drzew! Właśnie rusza nowy konkurs "Moje drzewo - tekstem - zdjęciem - ilustracją". Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i do podzielenia się z nami swoimi dendrologicznymi refleksjami. 
Przyroda komiksowo
W dniu 04 czerwca 2012 roku odbyło się posiedzenie jury czwartej edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Przyroda Komiksowo – Promocja Integracji”. 
Re-bombka
Na III edycję konkursu nadesłano 246 prac ozdób choinkowych z naturalnych materiałów oraz tych nadających się do recyklingu – np. plastiku, metalu, kartonu... Cieszymy się, że dotarły do nas re-bombki nawet z odległych miejscowości naszego województwa. Wybrane prace przyozdobią choinkę na Długim Targu w Gdańsku, a część zostanie wyeksponowana w naszym biurze.
Fortyfikacje Gdańska i Pomorza – Kultura Autentyczności
IV edycja konkursu „Fortyfikacje Gdańska i Pomorza. Kultura Autentyczności” rozstrzygnięta. Z przyjemnością przedstawiamy efekty konkursu.
Drzewa fotografie
Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny „Drzewa sercem malowane” został rozstrzygnięty. Wpłynęło do nas aż 1610 zdjęć w kategorii osób niepełnoletnich oraz 1168 zdjęć w kategorii osób pełnoletnich. Bardzo się cieszymy, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem.
Inne konkursy
Zachęcamy do udziału w konkursach organizowanych przez instytucje, z którymi współpracujemy.
Zaproś gości...
Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Serdecznie zapraszam Was do udziału w XI edycji konkursu „Zaproś gości do swej miejscowości”.
Zielone pytanie
Zielone pytanie to propozycja dla fanów przyrody i ciągłego dokształcania. Co miesiąc na stronie pojawia się nowe pytanie a my z niecierpliwością czekamy na Państwa odpowiedzi.