XVII edycja konkursu konkursu plastycznego „Znani i nieznani - ptasi sąsiedzi”

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

serdecznie zaprasza:

 1. Grupy przedszkolne (wiek 5-6 lat) ) i grupy 0 ze szkół podstawowych
 2. Klasy I-III szkół podstawowych
 3. Klasy IV-VI szkół podstawowych
  z Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz gmin ościennych 
  (Kosakowo, Rumia, Reda, Gmina miejska: Wejherowo, Gmina wiejska: Wejherowo, Szemud, Żukowo, Kolbudy, Gmina miejska: Pruszcz Gdański, Gmina wiejska: Pruszcz Gdański, Cedry Wielkie, Stegna)
  do udziału w XVII edycji konkursu plastycznego
  „Znani i nieznani – ptasi sąsiedzi”

Często przyroda która nas otacza jest nam najmniej znana. Warto ją odkrywać bo bywa zaskakująca, barwna i pasjonująca... Zachwycamy się egzotycznymi ptakami nie dostrzegając że nasze rodzime są równie fascynujące. Mogą nas zauroczyć zarówno kolorami jak i ciekawym zachowaniem. Wielu obserwatorów ptaków rozpoczęło swoją pasję od zachwytu nad błękitnym prążkowanym piórem sójki znalezionym podczas spaceru w lesie, podglądania sikor w karmniku czy też obserwowania gawronów kombinujących jak rozłupać twardego orzecha…

Zachęcamy do przyjrzenia się otaczającej przyrodzie i wspólnego wykonywania plakatu na temat „Ptaki w moim mieście”.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w zeszłym roku zmodyfikowaliśmy zasady konkursu – plakat możecie przygotować również w wersji elektronicznej!

Laureaci I miejsca – trzy grupy/klasy otrzymają „ptasie książki (każdy z uczniów
i nauczycieli) oraz będą mogli wziąć udział w warsztacie terenowym (np. do rezerwatu Mewia Łacha lub w okolicy szkoły). Uczniowie i nauczyciele z klas/grup – laureaci II i III miejsca otrzymają upominki o tematyce przyrodniczej.  Klasy wyróżnione otrzymają przewodniki do rozpoznawania ptaków. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane w siedzibie oraz na stronie internetowej CIEE.

Terminarz konkursu:

19 listopada – termin nadsyłania plakatów (format 70 x 100 cm lub plik jpg/pdf na temat „Ptaki w moim mieście”) wraz z formularzami zgłoszeniowymi na adres: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, ul. Polanki 51, 80-308 Gdańsk lub w przypadku plików elektronicznych na adres: konkurs_ciee@pomorskieparki.pl (tytuł maila: Znani)

6 grudnia – ogłoszenie wyników konkursu

do końca I semetru – termin przekazania nagród

do końca roku szkolnego – warsztaty dla grup/klas – laureatów.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem oraz dołączenie do plakatów lub maili czytelnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego!

Konkurs jest finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. 

Plakat klasy III E ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gdańsku, laureaci XVI edycji konkursu grafika