Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: ciee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie w godzinach pracy (poniedziałek - piątek 7.30-15.30):  -  58 301 80 99 (rekomendujemy kontakt za pośrednictwem numerów komórkowych podanych w zakładce O Nas/pracownicy)

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

 

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

„Dzikie rośliny użytkowe, ich rozpoznawanie i zastosowanie” – terenowe spotkanie przyrodnicze

W ramach cyklu comiesięcznych spotkań miłośników ekologii, zapraszamy na spacery przyrodnicze: „Dzikie rośliny użytkowe, ich rozpoznawanie i zastosowanie” które poprowadzi Włodzimierz Chojnacki. Spotkania odbędą się 16 i 23 lipca 2020 roku o godz. 16:00. Początek spaceru przed głównym wejściem do szpitala na Zaspie. Obowiązują zapisy! Proszę przeczytac regulamin! 

Bęc jabłkiem w głowę - prezentacje konkursowe

Drodzy sympatycy konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”. Powoli wracamy do codzienności, dlatego chciałam nieśmiało wrócić do tematu konkursu. Przede wszytskim bardzo nam zależy by wszyscy, którzy zgłosili się do udziału w konkursie mieli okazję zaprezentowania wyników swoich badań/eksperymentów. Uwzględniając sytuację epidemiologiczną chcemy zaproponować następujące sposoby dokończenia prezentacji konkursowych...

Prelekcje online

Podsyłamy pomysł na wolną chwilę, zebraliśmy dla Was linki do warsztatów i prelekcji, które proponowaliśmy online w czasie "zawieszenia" tradycyjnej działalności. W ramach spotkań "CIEEkawi świata" możecie wybrać się w podróż "W pogoni za waleniami", porysować liście drzew lub posłuchać jak zaprosić Naturę do ogrodu. Miłego oglądania! 
 

O niespiesznych obserwacjach przyrody w czasie pandemii

Dzisiaj, na początku XX wieku podmiotowość organizmu jakim jest drzewo, lepiej zrozumie ten, kto przeczytał bestsellerową książkę Petera Wohllebena „Sekretne życie drzew”. Dla wielu – nie tylko przyrodników, uświadomienie sobie, czym w istocie ono jest – w świetle współczesnych badań naukowych, stanowi wręcz rewolucję w myśleniu nie tylko o drzewach, ale o przyrodzie w ogóle. 

I edycja konkursu "Mem przyrodniczy"- przedłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń

 Stwórz mem! Może uda Ci się obalić jakiś przyrodniczy mit lub w zabawny sposób przekazać myśl, której nie da się już „odzobaczyć”. Mem to nośnik informacji kulturowej, brzmi poważnie, ale pewnie nie raz widziałeś krążące w sieci obrazki, zdjęcia czy grafiki z trafionymi w punkt podpisami, wykorzystujące kultowe cytaty lub stanowiące po prostu śmieszny żart. Zapraszamy do udziału w konkursie

WAŻNY KOMUNIKAT

W związku z decyzją Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych związaną z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku od 11 marca 2020 do odwołania nie prowadzi warsztatów, prezentacji konkursowych „Bęc jabłkiem w głowę”, spotkań cyklicznych a także zaplanowanych szkoleń i akcji. W przypadku pytań, wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego (rrekomendujemy kontakt za pośrednictwem numerów komórkowych podanych w zakładce O Nas/pracownicy) lub mailowego (ciee@pomorskieparki.pl).