Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
serdecznie zaprasza nauczycieli i edukatorów
na bezpłatne warsztaty:
„GŁOS – NIE TRAĆ GO!”
Warsztaty składają się z dwóch części:
cz. I 7 kwietnia (czwartek) o godz. 13:30
cz. II 21 kwietnia (czwartek) o godz. 12:00
Zapisując się na warsztat deklarują Państwo udział w dwóch częściach warsztatu!
To truizm ale każdy nauczyciel (mniej bądź bardziej formalny) w znaczący sposób eksploatuje swój aparat mowy. Sami tego doświadczamy prowadząc zajęcia i sami wiemy jak „skrzecząco” później dochodzimy do siebie. Taka praca czy może złe nawyki? Czy dwa lata „pandemicznej” przerwy także odzwyczaiły Was od „mówienia”? Najwyższy czas zadbać o swój głos, zwłaszcza jeśli chcemy by nam posłużył do końca życia.
Co Was czeka na warsztatach? Spora porcja wiedzy, praktycznych wskazówek popartych ćwiczeniami:
- poprawnego oddychania,
- prawidłowej fonacji,
- artykulacji i dykcji,
- higieny głosu.
Czy po warsztatach będziesz prawidłowo i swobodnie używał głosu? Nie… bowiem każdy nowy nawyk wymaga ćwiczeń. Nauczysz się natomiast - METODY PRACY NAD GŁOSEM!
Miejsce spotkania:
Siedziba Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Polanki 51
Czas trwania:
Każde ze spotkań ok. 4 godziny
Adresaci:
Nauczyciele szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych, nauczyciele nauczania początkowego, edukatorzy…. Grupa kameralna, 15-osobowa.
Prosimy o zabranie: karimaty (lub np. ręcznika). Będą ćwiczenia wymagające położenia się na podłodze.
Prowadzący szkolenie: dr hab. Grzegorz Kołodziej, artysta śpiewak , ad. w Instytucie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego.
Jest śpiewakiem operowym z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Jednocześnie zajmuje się terapią głosową i logopedią, wykorzystując przy tym swoją praktykę na scenie. Bywa również lektorem. Doktor sztuki muzycznej w dziedzinie wokalistyka na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (2011), adiunkt w Katedrze Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego (od 2012). Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku (1999) i Podyplomowego Studium Logopedycznego UG w Gdańsku (2003).
Kilkunastoletnia praca głosem na scenie (jako śpiewak – baryton) zaowocowała jego praktycznym podejściem do emisji głosu śpiewanego oraz mówionego. Doświadczenie, pogłębione spojrzeniem z pozycji logopedy, wykorzystuje w szkoleniach, kursach i warsztatach emisji głosu, jak również w publikacjach i artykułach dotyczących pracy z głosem.
WAŻNY KOMUNIKAT!
Na warsztat obowiązują zapisy mailowe – zapisy.ciee@pomorskieparki.pl (prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz numeru telefonu), a w tytule: emisja głosu.
O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszenia. Osoby zakwalifikowane
do udziału w warsztatach, w przypadku rezygnacji, proszone są o pilny kontakt z CIEE, w celu zaproszenia na szkolenie nauczycieli z listy rezerwowej.
Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu.
Warsztat realizujemy dzięki dofinansowaniu za środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.