Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA
 
 

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
w ramach spotkań „CIEEkawi świata”
zaprasza na prelekcję online:

„Głowa do góry, popatrz w gwiazdy! Spacer po letnim niebie z Karolem Wójcickim”

Spotkanie odbędzie się na profilu CIEE na portalu facebook
w dniu 24 czerwca 2020 roku o godz. 19:00

Szczegóły w wydarzeniu

Lato to najlepszy czas na rozpoczęcie przygody z astronomią. Ciepłe, krótkie noce zachęcają do spędzania czasu poza domem, a niebo oferuje w tym czasie przekrój wielu przepięknych widoków i zjawisk. Czym jest Trójkąt Letni, gdzieś wypatrywać Obłoków Srebrzystych i kiedy nad nami przeleci kosmiczny pociąg? Na te i inne pytania odpowie Karol Wójcicki - popularyzator astronomii i autor bloga „Z głową w gwiazdach" - który zabierze nas w wirtualny spacer po rozgwieżdżonym niebie.

Na wirtualny spacer po letnim niebie z Karolem Wójcickim zapraszamy w ramach spotkań podróżniczo-przyrodniczych „CIEEkawi świata”, realizowanych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Spotkanie finansowane jest ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Karol Wójcicki
Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage Z głową w gwiazdach na Facebooku.

Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.

Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.

Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.