Tytuł warsztatu: Piętką w dół - ogródek na warsztat.
Serdecznie zapraszamy na zajęcia ogrodniczo – przyrodnicze, podczas których dzieci zapoznają się z podstawowymi zasadami prac w ogrodzie. Bohaterem warsztatu będzie krokus wiosenny. Dzieci zapoznają się z cechami gatunku, jego pochodzeniem i występowaniem, poznają zasady sadzenia cebul kwiatowych i doświadczą prac ogrodniczych, czyli sadzenia cebul do gruntu. Będziemy dotykać, obserwować, słuchać. Treść warsztatów jest dostosowana do grupy wiekowej uczestników.
Czas trwania: 90 min.
Liczebność grupy: do 25 os.
Wiek: klasy I-III szkół podstawowych i grupy przedszkolne 4-6 lat
Dostępne terminy (zapisy telefoniczne pod numerem 58 301 80 99):
13 października, godz. 9.00
19 października, godz. 9.00
20 października, godz. 9.00 i 11.15
27 października, godz. 9.00 i 11.00
17 listopada, godz. 9.00 i 11.00
24 listopada, godz. 9.00 i 11.00
Wszystkie terminy zajęć zostały już zarezerwowane, przyjmujemy zapisy na listę rezerwową.
Prowadząca: Elwira Niemiec
Przebieg warsztatów:
- Zapoznanie się z gatunkiem, jakim jest krokus wiosenny, jego pochodzeniem, bytowaniem oraz znaczeniem biocenotycznym (mapa Polski, zdjęcia krokusowej doliny w Tatrach);
- „Wiosenny Krokus”- zapoznanie dzieci z treścią opowiadania, wypowiedzi dzieci na temat wydarzeń przedstawionych w tekście, zapoznanie z pojęciem rośliny chronione;
- Przedstawienie budowy cebuli krokusa z wykorzystaniem układanki/plakatu;
- Zapoznanie dzieci z prawidłowym sposobem sadzenia cebul;
- Praca w grupach: 2 - osobowe zespoły będą samodzielnie sadzić cebule w doniczkach, które zostaną zabrane przez uczestników.
Warsztaty są realizowane w ramach projektu „bezOGRÓDEK o bioróżnorodności”, który realizujemy w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.