Webinarium "Działania zaradcze wobec inwazyjnych gatunków obcych a aspekty społeczne"

Data: 14-07-2025
Serdecznie zapraszamy na kolejne webinarium Stowarzyszenia Ochrony Sów, poświęcone edukacji w zakresie odpowiedzialności i dobrych praktyk w przyrodzie. Tym razem do współpracy zaproszono dra inż. Rafała Maciaszka - eksperta w dziedzinie gatunków obcych (dalej IGO) i realizatora projektów badawczych dotyczących opracowania metod kontroli IGO realizowanych przez Instytut Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk oraz inicjatora programu "Łowca Obcych".
Wbrew pierwszym skojarzeniom gatunki obce to nie jacyś kosmici... To gatunki, które z reguły człowiek kojarzy, zna, niekiedy nawet bardzo dobrze. W końcu nie są one raczej obce człowiekowi, ale są takie na pewno dla obcych im miejsc w świecie przyrody, do których trafiły w wyniku jego nie zawsze przemyślanych działań. Porozmawiamy o pomysłach i działaniach zaradczych oraz o projekcie "Łowca Obcych" oraz świadomości społecznej i niedostatecznym poziomie edukacji w zakresie zagrożeń dla rodzimych gatunków.
Zaplanowano sesję panelową i już teraz gorąco zachęcamy do udziału w rozmowie w drugiej części spotkania. Udział w webinarium jest bezpłatny. Webinarium w całości będzie nagrane i udostępnione do publicznego odsłuchu (na stronie organizatora, Stowarzyszenia Ochrony Sów).
 
Dostęp do spotkania jest otwarty i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.  Spotkanie na platformie MS Teams. Link do spotkania.
Link do zaproszenia na webinar na profilu Stowarzyszenia Ochrony Sów (w wydarzeniu również jest podany link do spotkania)
Moderatorem spotkania będzie Ewelina Kurach ze Stowarzyszenia Ochrony Sów.
 
Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora - Stowarzyszenia Ochrony Sów, gościa - eksperta oraz patronatów:
Fundacji Epicrates z Lublina
oraz naszym - Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, działającego w strukturach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych,

Webinarium jest organizowane w ramach V edycji projektu edukacyjnego pn. "Przyroda jest w Sopocie" finansowanego przez Urząd Miasta w Sopocie i ze środków własnych Stowarzyszenia Ochrony Sów. Projekt nie miałby racji bytu, gdyby nie ogromne zaangażowanie naszych wolontariuszy. Dziękujemy!
Plakat z tykajacym budzikiem, napisami o webinarze orz logotypami organziatoró i patronów.