Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

W tym roku akcja globalnego sprzątania Świata „Clean Up the World” przypada na weekend 20-22 września. Zapraszamy mieszkańców Trójmiasta do udziału w akcji „Posprzątaj z nami Bałtyk, posprzątaj z nami świat”.

W środę, 18 września o godzinie 10:00 przy molo w Gdańsku Brzeźnie rozpocznie się akcja, której głównym elementem będzie sprzątanie plaży. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie trójmiejskich szkół. Od kilku już lat – w ramach globalnej akcji sprzątania świata - trójmiejska młodzież pomaga sprzątać plażę. Przy okazji młodzi ludzie uczą się odpowiedzialności za użytkowanie miejsc publicznych, poznają zasady ekologicznych zachowań, ale też doskonale się bawią. Dla uczestników przygotowane zostały liczne atrakcje: eko malowanie na torbach, edukacyjna gra wielkoformatowa, eko origami, budowa zwierzątka z butelek PET, eko biżuteria, eko ulotka, przedstawienie teatralne, dmuchańce. Dodatkowo zaplanowane zostały zajęcia na temat segregowania odpadów i zarządzania nimi.

Organizatorzy zapraszają do udziału w akcji nie tylko młodzież, ale wszystkich, którym zależy na czystości naszych plaż. Każdy uczestnik otrzyma worki na śmieci oraz specjalne rękawiczki.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Trójmiasta
18 września, w godz. 10:00–13:00 na molo w Brzeźnie.