Dzika kuchnia - rodzinne warsztaty terenowe.

Data: 17-05-2022

W ramach cyklu NATURALnie przygoda zapraszamy serdecznie na
rodzinny warsztat "Dzika kuchnia"

Co o spotkaniu mówi sam prowadzący? Dzika kuchnia to swoista przygoda z naturą, szczególnie jeśli za źródło ciepła służy nam ognisko a za krzesło i stolik - kłoda i pieniek. Podczas spotkań staram się tworzyć warunki, w których uczestnicy w sposób naturalny przyswajają wiedzę i nowe umiejętności. Preferuję działanie, aktywność, dyskusję i badanie tego co nowe wszystkimi zmysłami. To świetna okazja dla całej rodziny by lepiej poznać się z zupełnie innej strony. Na zajęciach staram się rozwijać u uczestników samodzielność i kreatywność, pewność siebie i zaufanie w grupie . Zajęcia uczą zaradności, jak również współpracy w zespole i przezwyciężania różnorodnych trudności. Nasze spotkania odbywają się w terenie – tu uczymy się kontaktu z przyrodą, poznajemy leśne życie. W trakcie naszego spotkania dowiecie się jak przygotować się do wyprawy terenowej oraz jak postępować w sytuacjach zagrożenia. Skąd wziąć wodę i jak ją uzdatnić oraz jak rozpalić ogień w każdych warunkach. Poznacie priorytety w sytuacjach survivalowych i jak zaimprowizować sobie schronienie oraz nocleg. Nauczycie się także rozpoznawać podstawowe gatunki roślin jadalnych i leczniczych.

Uwaga:  Warsztaty odbędą się w terenie i przy ognisku, bez względu na pogodę! Prosimy o właściwe dobranie ubioru i zabranie ze sobą nożyka/scyzoryka i kubka.

Warsztat poprowadzą: Maciej Sobański

Termin: 29.05.2021 (niedziela), godz. 9:00

Miejsce spotkania: na leśnym parkingu przy "chatce Gołębiewo"
Na warsztaty można dojechać samochodem lub pieszo bądź rowerem z przystanku autobusowego "Osowa obwodnica" szlakiem żółtym.
Autobusy linii 169, 171 i 179.

Czas trwania: ok. 3 h

Uczestnicy: Warsztat skierowany jest do rodzin z dziećmi powyżej 6 roku życia.

WAŻNY KOMUNIKAT!

Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe: m.wesiora@pomorskieparki.pl

W treści maila proszę podać imiona i nazwiska uczestników, numer telefonu i wiek dzieci.

Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu. Liczba miejsc ograniczona!

Spotkanie realizujemy dzięki dofinansowaniu za środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Garniec z owocami. Fot. M. Sobański
Patelnia z łakociami. Fot. M. Sobański
Mapa z zaznaczonym miejscem warsztatu.