Dzika kuchnia - warsztaty dla edukatorów.

Data: 17-05-2022

Serdecznie zapraszamy wszystkich edukatorów, nauczycieli oraz prowadzących zajęcia
na warsztat: "Dzika kuchnia"

Co o tym wydarzeniu mówi sam prowadzący: ...dzika kuchnia to swoista przygoda z naturą, szczególnie jeśli za źródło ciepła służy nam ognisko a za krzesło i stolik - kłoda i pieniek. Podczas spotkań staram się tworzyć warunki, w których uczestnicy w sposób naturalny przyswajają wiedzę i nowe umiejętności. Preferuję działanie, aktywność, dyskusję i badanie tego co nowe wszystkimi zmysłami. Na zajęciach staram się rozwijać u uczestników samodzielność i kreatywność, pewność siebie i zaufanie w grupie . Zajęcia uczą zaradności, jak również współpracy w zespole i przezwyciężania różnorodnych trudności. Nasze spotkania odbywają się w terenie – tu uczymy się kontaktu z przyrodą, poznajemy leśne życie. Dowiecie się jak przygotować się do wyprawy terenowej oraz jak postępować w sytuacjach zagrożenia. Skąd wziąć wodę i jak ją uzdatnić oraz jak rozpalić ogień w każdych warunkach. Poznacie priorytety w sytuacjach survivalowych min. jak zaimprowizować sobie schronienie oraz nocleg. Nauczymy się też rozpoznawać podstawowe gatunki roślin jadalnych i leczniczych.

Uwaga:  Warsztaty odbędą się w terenie i przy ognisku, bez względu na pogodę! Prosimy o adekwatny do warunków ubiór i zabranie ze sobą nożyka/scyzoryka i kubka.

Warsztat poprowadzi Maciej Sobański

Termin: 30.05.2021 (poniedziałek), godz. 8:00

Miejsce spotkania: na leśnym parkingu przy "chatce Gołębiewo"
Na warsztaty można dojechać samochodem lub pieszo bądź rowerem z przystanku autobusowego "Osowa obwodnica" szlakiem żółtym.
Autobusy linii 169, 171 i 179.

Czas trwania: ok. 4 h

WAŻNY KOMUNIKAT!

Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe: zapisy.ciee@pomorskieparki.pl

W treści maila proszę podać imiona i nazwiska uczestników, numer telefonu.

Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu. Liczba miejsc ograniczona !

Spotkanie realizujemy dzięki dofinansowaniu za środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Garniec z owocami. Fot. M. Sobański
Patelnia z łakociami. Fot. M. Sobański
Mapa z zaznaczonym miejscem warsztatu.