Kijowe warsztaty przy ognisku - rodzinny warsztat terenowy

Data: 11-05-2023

Serdecznie zapraszamy na warsztat terenowy z cyklu „NATURAlnie przygoda”

Kij to najprostsze narzędzie i kompan! Towarzyszy człowiekowi od wieków. Dziś zachwycamy się kijkami do nordic walkingu czy kijami scoutów, a zapomnieliśmy o tradycjach z naszego regionu a przecież w dzieciństwie tak chętnie kij towarzyszył naszym spacerom. Jeśli chcesz posłuchać o drzewach, dowiedzieć się czym jest laga i kijek prób,  popracować nożem tworząc własnego kompana wypraw, dołącz do naszego ogniska.

Data (dzień i godzina): 28 maja 2023, godzina 10:00

Miejsce spotkania: drugi parking leśny przy drodze "długa Linia" prowadzącej z ulicy spacerowej do leśniczówki Gołębiewo. (link do mapy google: https://goo.gl/maps/ZaDG3SxPsCK7a6Bt7)

Czas trwania: ok. 3 godzin

Uczestnicy: rodziny z dziećmi od 8 lat.

Jeżeli masz możliwość to zabierz na warsztat:

- Nóż ze stałą głownią lub składany z blokadą

- Rękawice robocze

- Kubek

- Karimatę/krzesełko

WAŻNY KOMUNIKAT!

W trakcie warsztatu rodzice/opiekunowie będą odpowiedzialni za dzieci i będą nadzorować ich pracę według poleceń prowadzącego.

Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe: m.wesiora@pomorskieparki.pl  W treści maila proszę podać imiona i nazwiska uczestników, numer telefonu i wiek dzieci. Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu. Liczba miejsc ograniczona do 20 osób!

Warsztat finansowany jest ze środków województwa pomorskiego.

3 laski oparte o drzewo, świeżo ścięta, okorowana i ozdobiona i pomalowan, fot. MWS