Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Targi Budownictwa i Aranżacji Mieszkanie Dom Ogród to nowe wydarzenie w Trójmieście, podczas którego prezentowane będą najświeższe trendy budowlane i kreacji wnętrz. Podjęte zostaną tematy smart home i budownictwa ekologicznego, a także tworzenia przestrzeni zielonych w zgodzie z naturą i potrzebami człowieka.  Strefy prezentacji nowych produktów i rozwiązań, inspirujące warsztaty i spotkania oraz porady fachowców ułatwią orientację w różnorodnych rozwiązaniach wykończeniowych i aranżacyjnych. O targach

W niedzielę, 15 września zapraszamy na nasze stoisko "Ogród przyjazny".

Każdy przydomowy ogród tworzy unikalny i jedyny w swoim rodzaju „świat”, który stworzony przez człowieka i przy jego drobnej pomocy może stać się ostoją dzikiej przyrody. „Ogród przyjazny” nam, ludziom ale i naturze, stanowiący bezpieczny azyl, zapewniający możliwość schronienia, wyżywienia i pokojowego współistnienia. Zielony fragment przyrody umożliwiający aktywny odpoczynek i ten całkiem leniwy, będący spełnianiem marzeń, pasji… Ogród, w którym schronienie znajdą ptaki, owady, płazy i te stworzenia, których istnienia czasem nie zauważamy i nie doceniamy.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia takiego ogrodu! Pomoże nam w tym makieta interaktywna - wspólnie spróbujemy ukształtować ogród przyjazny rodzimym gatunkom, dobierzemy elementy nawiązujące do rodzimego klimatu a także opowiemy o ogrodach deszczowych. A wszystkim którzy marzą o takim ogrodzie polecamy publikacje Zaborskiego Parku Krajobrazowego: „Tradycyjne ogrody przyjazne naturze i krajobrazom” oraz „Zamień nawłocie na malwy przy płocie”, opublikowane na stronie:

https://pomorskieparki.pl/publikacje/dobra-praktyka-ogrodnika-przyrodnika-3/