Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Czwartkowy warsztat „Przyroda kreską” wprowadził grupę nauczycieli i edukatorów przyrodniczych w komiksowy klimat i twórczy nastrój. I choć można poprzestać na stwierdzeniu, że talent artystyczny się po prostu ma lub nie, to jesteśmy przekonani, że nasz warsztat pracy się troszkę podszlifował:).
Z początku nieco onieśmieleni słuchaliśmy praktycznych porad doświadczonego rysownika i wyśmienitego ornitologa Michała Skakuja. To jednak odrobinę frustrujące (ach ta zazdrość;)) obserwować jak z pozoru przypadkowe i zadawane od niechcenia kreski układają się w sylwetki ptaków rozpoznawane absolutnie przez wszystkich. Podczas warsztatu otrzymaliśmy bardzo dużo podpowiedzi, jak tworzyć perspektywę, pomniejszać i powiększać obiekty. Często odwoływaliśmy się do budowy anatomicznej ptaków. Dostaliśmy wiele cennych uwag jak za pomocą drobnych zabiegów technicznych sprawić by ptak wyglądał na wesołego lub smutnego. Uzbrojeni w kredki i nową wiedzę, pod czujnym okiem specjalisty, tworzyliśmy  ptasie komiksy z przesłaniem moralnym. To było bardzo inspirujące doświadczenie!

Spotkanie zrealizowaliśmy dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

A niedługo... sami zobaczycie:)