Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

 

W ramach Cyklu NATURALnie przygoda
zapraszamy serdecznie na

rodzinną wyprawę pn.
"Na tropach leśniczego co drzewami się podpisał oraz śladami gdańskich skoczków narciarskich"

 

Pieszy rajd turystyczno-krajoznawczy w postaci pętli zaczynającej i kończącej się koło kuźni wodnej. Tutaj nastąpi "odprawa operacyjna" - krótkie wprowadzenie w tematykę wyprawy oraz "szkolenie" dla najmłodszych (i nie tylko:) z techniki analogowego czytania mapy oraz odczytywania oznakowania szlaków turystycznych w terenie, tak, aby później móc podążać nimi w czasie wędrówki.

Po drodze zobaczymy Dwór Oliwski, a następnie wkroczymy w granice Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który przywita nas średnio trudną wspinaczka na "Górę Schwabego". Tutaj nastąpi krótki odpoczynek połączony z podziwianiem jednej z młodszych panoram na oś potoku oliwskiego z Katedrą Oliwską i fragmentem Zatoki Gdańskiej.

Później udamy się na poszukiwania pozostałości jednej z trójmiejskich skoczni narciarskich - może uda nam się ją odnaleźć, może zobaczymy pomnik skoczka, który na nie j zginął (tutaj podejścia i zejścia będą trochę  bardziej wymagające, ale w dobrych butach damy radę, w razie czego pomożemy sobie nawzajem). Na szczycie wzgórza dawnej skoczni może uda nam się zrobić piknik:)

Następnie czeka nas zejście do Doliny Radości, którą przetniemy w okolicy "Rybaczówki" i ruszymy na spotkanie Wężowej Doliny. Po drodze zmienimy kolor szlaku turystycznego (szkolenie się przyda:) i będziemy snuć opowieść o pomyśle pewnego leśniczego "grafomana" :)

Stąd czekać nas będzie już jedynie krótki spacer do parkingu przy Kuźni Wodnej.

Teren będzie zróżnicowany, od asfaltu/chodnika po leśne bezdroża. Kilka stromych podejść, jednak bez przesady, dla średnio aktywnego człowieka powinno być bez problemów.

Wymagane jest odpowiednie obuwie terenowe i strój adekwatny do pogody - odradzamy zabieranie kijków do Nordic Walking - mogą okazać się bardziej przeszkadzające niż pomocne. W razie potrzeby istnieje możliwość zaopatrzenia się w naturalną laskę/kij wędrowcy - tego jest w lesie pod dostatkiem :)

Termin: 13 czerwca 2021, godzina 10:00

Miejsce startu: Kuźnia Wodna w Oliwie.

Czas trwania: 3-4 h, dystans ok 5,5 km

Prowadząca: Artur Sikorski, Eko-Kapio

 

WAŻNY KOMUNIKAT!

Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe

A.BIALKOWSKA@POMORSKIEPARKI.PL

Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu

Liczba miejsc ograniczona (20)!

Spotkanie realizujemy dzięki dofinansowaniu za środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.