Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Dojrzały Smak Przygody 2019
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

„Na tropie Wiosny” w Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.
Stało się, otworzyliśmy się na wiosnę i na nowe. 19 marca, specjalnie dla najmłodszych, przygotowaliśmy coś wyjątkowego. A to wszystko dzięki temu że CIEE w Gdańsku zyskało nowe przestrzenie edukacyjne!
„Wow jak tu ładnie, mogłabym tu zamieszkać” – to jeden z częściej słyszanych komplementów od odwiedzających nas młodych obserwatorów przyrody. Od początku marca z dumą zapraszamy grupy warsztatowe do nowej sali edukacyjnej!  „Sercem” naszego Centrum jest przestronna sala edukacyjna. Poza nią znajdziemy tu również przytulną czytelnię i salę ekspozycyjną, którą aktualnie upiększają zdjęcia wykonane przez pracowników Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych – „Na parkowych szlakach”. Drewniany taras, osłonięty od słońca pergolą przez którą przerastają drzewa – dwa klony jawory, już teraz tworzy wyjątkowy klimat, sprzyjający poznawaniu tajników przyrody.

W tak zachęcających okolicznościach, edukujemy o przyrodzie. Na widok olbrzymich szyszek czy ogromnego drewnianego „plastra” „ochom i achom” nie ma końca. 19 marca nasze przestrzenie przeszły prawdziwy sprawdzian – wizytę ponad 300 przedszkolaków i uczniów nauczania początkowego. Robiliśmy co w naszej mocy, by każdy poczuł się ważny, mile widziany no i oczywiście odpowiednio przeedukowany! W naszej palecie edukacyjnej znalazły się takie propozycje jak: warsztaty lepienia z gliny, które cieszyły się olbrzymią popularnością. Każdy chciał zabrać ze sobą odcisk tropu ulubionego zwierzaka. Na stoisku skrzydlaci przyjaciele – zdobiliśmy magnesy z „zimnej porcelany”, a na sali edukacyjnej na wszystkie możliwe sposoby zdobiliśmy chusty i siatki bawełniane - tak zwane „fajne torby”. Ponieważ ptaki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, chętni „podglądali” karmnik i uczyli się rozpoznawanie głosów poszczególnych gatunków. Miłośnicy literatury w przytulnej oprawie naszej czytelni słuchali wierszy, bajek, opowieści przyrodniczych.
Wszystkie grupy witała żaba „Ola” a temat płazów przewijał się podczas tego wiosennego spotkania. Kilku młodych przyrodników miało szansę udzielić prawdziwego wywiadu – gościliśmy Włodzimierza Raszkiewicza z Radia Gdańsk, efekty w najbliższym Magazynie Ekologicznym.
Dziękujemy pięknie Fundacji Generacja, Wdzydzkiemu Parkowi Krajobrazowemu i Zielonej Szkole w Schodnia za wsparcie, było nam niezmiernie miło edukować razem z Wami! Żadnej grupy nie ominęła także niespodzianka w postaci pokazu minutowej animacji „Zobacz z nami co w trawie piszczy”! Nie było grupy, która nie krzyknęła „chcemy zobaczyć jeszcze raz”! A nam będzie bardzo miło spotkać się z wszystkimi co najmniej raz jeszcze ale już w innych okolicznościach przyrody ;) nasza oferta edukacyjna jest naprawdę różnorodna!