Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Mamy kolejną remizę w swoim dorobku!

Choć słowo remiza na pierwszy rzut oka może niekoniecznie kojarzyć się z naszą działalnością, to jednak mamy już trzecią remizę na swoim „koncie” i nie zamierzamy na tym poprzestać. Wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 33 na Osowej przygotowaliśmy na ich terenie miejsce w którym owady, ptaki i cała gama innych zwierząt będą mogły się posilić, odpocząć, oczyścić.

Tym razem zadanie mieliśmy nieco ułatwione dlatego, że teren przy szkole jest całkiem mocno „zalesiony”, a my musieliśmy go jedynie nieco urozmaicić.

Przy szkolnych murach stworzyliśmy grządki wyniesione z roślinami dla motyli, pszczół i trzmieli. Posadziliśmy krzewy owocowe z myślą o ptakach. Całości zaś dopełniły tulipany kwiaty cebulowe posadzone w kształt motyla.

Przy tak urządzonej obfitej stołówce zawiśnie hotel dla owadów i budka dla nietoperzy. Pomyśleliśmy też o jeżach, jaszczurkach tworząc dla nich kącik do zaszycia się J Dziękujemy młodym ogrodnikom za pomoc i pełne zaangażowanie w stworzeniu tego bioróżnorodnego miejsca, mamy nadzieję, że będą z chęcią do niego zaglądać i obserwować „co w chaszczach piszczy”.