Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Na tegorocznym święcie dzielnicy Oliwa nie mogło zabraknąć stoiska Centrum. Co roku staramy się zaskakiwać osoby odwiedzające nasze stoiska rzeczami nowymi, zaskakującymi lub innowacyjnymi lub wszystkim tym na raz. w tym roku jednak nieco inaczej podeszliśmy do naszego stoiska.
Zgodnie z naszym tegorocznym hasłem przewodnim "A co ty możesz zrobić dla bioróżnorodności?" postanowiliśmy dalej wałkować temat ogrodu przyjaznego przyrodzie rodzimej. Nasz zamysł realizowaliśmy w oparciu o makietę ogrodu, która powstała w zeszłym roku. Dodatkiem do makiety były rośliny, które każdy z nas może hodować we własnym ogrodzie, a nawet na balkonie. W tym roku szczególnie osobom posiadającym "tylko" balkon staraliśmy się pokazać, że może być on zielonym i ciekawym urozmaiceniem naszego mieszkania, ale również pożytkiem dla przyrody rodzimej jak choćby motyle, czy pszczoły.
By dodatkowo zachęcić osoby odwiedzające nasze stoisko do zainwestowania czasu i chęci we własny ogród rozdawaliśmy nasiona roślin i ziół łatwych w uprawie nawet na balkonie.
Jak co roku piknik był też okazją do promocji naszych działań i kontaktu z najbliższymi nam mieszkańcami i organizacjami z Oliwy.