Wypalanie w drewnie - bezpłatne warsztaty pirograficzno-przyrodnicze

Data: 06-02-2024

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty pirograficzno-przyrodnicze:
„Wypalanie w drewnie”

Terminy do wyboru:

  • 18 lutego (niedziela), godz. 10:30-13.00
  • 22 lutego (czwartek), godz. 16:00-18.30

Miejsce: siedziba CIEE (ul. Polanki 51, Gdańsk)

Pirografia to niezwykła dziedzina sztuki, która już od setek lat fascynuje ludzi. Jej urok tkwi w rustykalnym i naturalnym pięknie, o czym przekonają się uczestnicy spotkania, tworząc swoje dzieło. Każdy otrzyma drewnianą deskę, którą będzie mógł ozdobić wzorem o tematyce ornitologicznej lub botanicznej.

W świat wypalania w drewnie wprowadzi Sylwia Janczyszyn (zajrzyjcie do jej ognistego świata https://pirografia.com.pl/) a o przyrodniczych aspektach opowiemy my.

WAŻNY KOMUNIKAT!
Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe – zapisy.ciee@pomorskieparki.pl (prosimy o podanie wybranego terminu, imienia i nazwiska oraz numeru telefonu oraz wieku osoby niepełnoletniej), a w tytule: Wypalanie w drewnie.
Warsztaty są przeznaczone dla osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich (od 12 roku życia), pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Każda z osób aktywnie uczestniczy w warsztacie i wypala swoją deskę. O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszenia. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach, w przypadku rezygnacji, proszone są o pilny kontakt z CIEE, w celu zaproszenia na warsztaty osób z listy rezerwowej. To bardzo ważne, na  warsztatach mamy tylko 10 miejsc! Zapisanie się na warsztaty jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu.

Warsztaty realizujemy dzięki dofinansowaniu za środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Kilka słów od prowadzącej: nazywam się Sylwia Janczyszyn i swoją przygodę z pirografią rozpoczęłam w 2014 roku i pokochałam ją od pierwszych wypalonych krzywych kresek. Gdy jest się samoukiem początki nigdy nie są łatwe ale dzięki temu doskonale wiem z czym borykają się początkujący pirografiści oraz z jakimi trudnościami mamy do czynienia na każdym z etapów na jakim się znajdujemy i co robić by ich unikać. Wyspecjalizowałam się w portretowaniu zwierząt, ale nie tylko one są tematem moich prac, które możesz podglądać na
https://www.instagram.com/pirografia.sylwia.janczyszyn/
https://www.facebook.com/PirografiaSylwiaJanczyszyn

Jestem autorką pierwszego w języku polskim kompleksowego podręcznika o pirografii pt. "Pirografia bez tajemnic".

EDIT: informujemy że jesteśmy w trakcie odpowiadania na wszystkie maile ze zgłoszeniami. Lista podstawowa zapełniła się błyskawicznie, aktualnie zapisujemy na listę rezerwową. Na listę rezerwową przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia wysłane zgodnie z regulaminem i informacją w zaproszeniu. W przypadku zwolnienia się miejsca na liście podstawowej z osobami z listy rezerwowej będziemy kontaktowali się telefonicznie.

Bogatka wypalona na plastrze drewna zaprasza na warsztaty pirograficzne, fot. S. Janczyszyn