Wystawa "NATURAlnie recykling" w CIEE

Data: 20-06-2022

Czy z niepotrzebnych rzeczy albo odpadów można stworzyć dzieła sztuki i nadać im nowe życie? Oczywiście że tak!
Najlepszym tego przykładem jest wystawa prac Pani Marii Lepczak-Wysockiej „NATURAlnie recykling”, którą do jesieni można podziwiać w naszej siedzibie.

Każde dzieło niesie swoją historię, a to krawatów ocalonych od wyrzucenia a to pudełka guziczków znalezionego prawdopodobnie po likwidacji zakładu krawieckiego.

Znajdziecie tu inspiracje morskie, botaniczne i wiele, wiele innych. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy, w czwartek 6 października planujemy demontaż.

O autorce:

Urodzona w Sopocie. Studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP obecnie ASP w Gdańsku.  Od 1983 r. należy do Gdańskiego Oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków. Dziedziny twórczości to: rysunek, malarstwo, projektowanie graficzne, serigrafia, przestrzenne formy unikatowe, upcykling. W pracach stosuje techniki własne, eksperymentując i przetwarzając materię uzyskuje ciekawe efekty artystyczne. Zużyte przedmioty przekształca w atrakcyjne unikaty, dając im „drugie życie”. Prace tworzy w sopockiej pracowni. Ceni piękno i historię rodzinnego miasta Sopotu, uczestnicząc w akcjach na rzecz ochrony jego zabytków oraz unikalnego krajobrazu. Strona artystyczna  - fb: Maria Lepczak-Wysocka artysta plastyk.

 

informacje o artystce, fot. JK
fot. JK
morskie inspiracje, fot. JK
morskie okienko, fot. JK
autostrada z krawatów, fot. JK
bukiet, fot. JK