Lipiec 2016

Zielone pytanie w czerwcu brzmiało następująco: Bociany są chlubą Polaków, kibicujemy im kiedy wracają do nas po zimie by z sukcesem wydały potomstwo. Kiedy młode bociany zaczynają swoje pierwsze loty?
Przytaczamy odp. nadesłaną przez Katarzynę Makowską: „Bociany zaczynają swoje pierwsze loty po 9 tygodniach pobytu w gnieździe - tj. 60-65 dni. Ale wylot może też nastąpić już w 54 dniu lub dopiero po 68 dniach życia.”
Dziękujemy za wszystkie nadesłane odpowiedzi.

Laureatami konkursu zostali: Katarzyna Żółkoś z Gdańska, Katarzyna Makowska z Kielc oraz Justyna Lisiecka z Gdańska. Dziękujemy Państwu za odpowiedzi i czekamy na kolejne. Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

Następne pytanie: Nadeszły wakacje, gusta bywają różne ale spora część z nas lubi spędzać ten czas nad morzem. Przed kąpielą w Bałtyku zazwyczaj powstrzymuje nas zimna woda lub zakwit sinic. Czym są sinice? Czy mają tylko negatywne oblicze?
Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi wraz z adresem kontaktowym do 27 lipca 2016 r. na adres Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, ul. Polanki 51, 80-308 Gdańsk, e-mail: k.kubic@pomorskieparki.pl