Luty 2015

Luty 2015 grafika

Zielone pytanie w styczniu brzmiało następująco : W okresie pomiędzy świętami a Nowym Rokiem towarzyszy nam niesłabnący Bożonarodzeniowy nastrój za sprawą choinki, pierników, stroików świątecznych.  Nieodłącznym elementem iglastych form życia są szyszki  i to ich dotyczyć będzie styczniowe „podchwytliwe” Zielone pytanie! Czym jest szyszka?

Tym razem cytat odpowiedzi Pana Rafała: „Zgodnie ze stwierdzeniem: "punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia", odpowiedź na pytanie "czym jest szyszka" wcale taka jednoznaczna nie jest. Dla botanika szyszka to zdrewniały kwiatostan żeński roślin nagozalążkowych, na którym wytwarzają się nasiona, dla wiewiórki czy krzyżodzioba będzie to całkiem pożywna przekąska, dla sosny jest to piętrowa kołyska, a dla dziecka świetny obiekt do wprawienia w ruch siłą ręki bądź kopnięciem. I bądź tu mądry...”

Dziękujemy za wszystkie nadesłane odpowiedzi.

Laureatami konkursu zostali: Monika Białaszewska, Rafał Bobrowski z Gdańska i Monika Warachewicz z Nowego Stawu. Dziękujemy Państwu za tak fajne i zabawne odpowiedzi i czekamy na kolejne. Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

Następne pytanie: Jak Państwo rozumieją zasadę bioregionalizmu w kontekście przyrody?

Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi wraz z adresem kontaktowym do 20 lutego 2015 r. na adres Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, ul. Polanki 51, 80-308 Gdańsk, e-mail: k.koziel@pomorskieparki.pl