Ogród przyjazny

Odbiorcy: klasy IV-VIII szkół podstawowych
Czas trwania zajęć: 1 – 2 godziny (w zależności od ustaleń)
Miejsce: siedziba CIEE (ul. Polanki 51, Gdańsk Oliwa)
Prowadzący: Jowita Kurach

Każdy przydomowy ogród tworzy unikalny i jedyny w swoim rodzaju „świat”, który stworzony przez człowieka i przy jego drobnej pomocy może stać się ostoją dzikiej przyrody. „Ogród przyjazny” nam, ludziom ale i naturze. Zielony fragment przyrody umożliwiający aktywny odpoczynek i ten całkiem leniwy, będący spełnianiem marzeń, pasji… Ogród, w którym schronienie znajdą ptaki, owady, płazy i te stworzenia, których istnienia czasem nie zauważamy i nie doceniamy. Ogród, który będzie odpowiedzią na trudne czasy postępujących zmian klimatycznych. Taki, który poradzi sobie w czasie suszy.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia takiego ogrodu! Pomoże nam w tym interaktywna makieta, za pomocą której zaprojektujemy przestrzeń przyjazną rodzimym gatunkom i dobierzemy elementy nawiązujące do rodzimego klimatu.

Warsztaty prowadzone są w ramach projektu „bezOGRÓDEK o bioróżnorodności”, który realizujemy w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ogród przyjazny
bezOGRÓDEK o bioróżnorodności