W świecie latających smoków

Odbiorcy: klasy I-IV szkół podstawowych, kółka przyrodnicze

Czas trwania zajęć: około 1-1,5 godziny

Miejsce: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku ul. Polanki 51

Prowadzący: Anna Białkowska

Ważki zwane inaczej latającymi smokami to bardzo ciekawe drapieżniki. Towarzyszą nam często podczas spacerów wzdłuż rzeki czy nad brzegiem jeziora. Warto nie tylko podziwiać ich piękno, ale i przyjrzeć się ich ciekawej budowie. Podczas warsztatów uczniowie poznają cykl życiowy i zaskakujące umiejętności tych drapieżników. Dowiedzą się także jak ważna jest rola wody w przyrodzie i jak zaprosić ważki do swojego ogrodu. W drugiej części zajęć dzieci wykonają własne recyklingowe modele tych owadów.

Prosimy grupy o przyniesienie kilku plastikowych butelek (najlepiej o płaskich ściankach, 1.5 l), będą potrzebne do części plastycznej. Warto również przynieść kartonik (rozmiar nie większy niż po butach) albo woreczek, żeby móc zapakować wszystkie prace. Klasy I-II zazwyczaj wykonują wersję uproszczoną, do której kartonik nie będzie potrzebny.

 

Warsztaty prowadzone są w ramach projektu „bezOGRÓDEK o bioróżnorodności”, który realizujemy w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Grafika 1: W świecie latających smoków
Grafika 2: W świecie latających smoków