Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
Dojrzały Smak Przygody 2018
Poznajemy drzewa i krzewy
Infoeko
CIEEkawostki
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
OSTOJA
www.wfosigw.gda.pl

Serdecznie zapraszamy seniorów mieszkających w Trójmieście i okolicy do wspólnych wędrówek w ramach projektu „Dojrzały smak przygody”. Pragniemy zainspirować Państwa do aktywności pokazując piękno przyrody i dziedzictwo kulturowe. Oferta kierowana jest do osób mających potencjał i chęci twórczego i dynamicznego spędzania wolnego czasu, gotowych poświęcić się realizacji pasji i poszerzaniu wiedzy o regionie.

Nasz projekt to kompleksowy cykl warsztatów terenowych, obejmujących zarówno Trójmiasto i jego okolice, jak również obszar województwa pomorskiego. W tym roku proponujemy wyprawy piesze, jedną autokarową oraz wyjazd 2-dniowy do Zielonej Szkoły w Schodnie - trasy warsztatów przedstawiamy w załączniku. Jedna z wypraw zostanie poprowadzona przez wieloletnią uczestniczkę Dojrzałego Smaku Przygody. Proponujemy również Państwu spacer - wyzwanie podczas którego wszyscy będą przez chwilę pełnić rolę przewodników!

Prosimy o uwiecznianie okiem obiektywu najpiękniejszych miejsc podczas poszczególnych wypraw. Fotograficzne wspomnienia opublikujemy na naszej stronie internetowej oraz facebooku. Nasze wspólne wędrówki będą odbywały się we środy, poza wyprawą autokarową w czwartek oraz 3-dniowym wyjazdem. Wyprawy będę doskonałą okazją do zdobywania Odznak Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Turysta Senior” – szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie http://www.pttk.pl/pttk/odznaki/regulamin_odznaka_turysta_senior.pdf

Wpisując się w obchody ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku Wisły w programie uwzględniono wyprawy prowadzone nad Wisłą i innymi rzekami.

Cykl warsztatów realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Centrum nie przyjmuje żadnych wpłat od uczestników warsztatów. W ramach projektu zaproponowano 2 wyprawy odpłatne, szczegóły płatności opisano w harmonogramie. Uczestnicy wypraw pieszych samodzielnie pokrywają koszty dojazdów, biletów wstępu i ewentualnego posiłku.