Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej
serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenie
Przyroda kreską
które odbędzie się
24 października 2019 roku o godz. 14.00

Edukacja miewa różne oblicza. Szukając pomysłów na mniej oczywiste formy, proponujemy warsztat dla nauczycieli i edukatorów łączący walory merytoryczne z artystyczną formą przekazu. Podczas warsztatu/spotkania prowadzonego przez doświadczonego przyrodnika i rysownika Michała Skakuja, stworzymy komiks propagujący pozytywne postawy dotyczące naszych relacji z ptakami. Podyskutujemy w jaki sposób możemy pomagać a także czego nie powinniśmy robić. Zastanowimy się jak za pomocą rysunków przekazać ważne dla nas treści, które uruchomią pozytywne postawy. Postaramy się przelać na papier nasze pomysły aby powstały niepowtarzalne, edukacyjne komiksy.

Zadaniem uczestników będzie samodzielne dokończenie opowieści/komiksu, pod czujnym okiem eksperta. Praca twórcza będzie przeplatana opowieściami i rozmowami na temat ujęty w komiksie.

Miejsce szkolenia:
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Polanki 51

Adresaci:
nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych (przyrody, plastyki...), edukatorzy pracujący z dziećmi.

Program szkolenia (godz. 14.00-17.00):

  •   Powitanie uczestników - krótka informacja o CIEE;
  •   Warsztat rysunkowy z wątkami przyrodniczymi;

Prowadzący szkolenie: dr Michał Skakuj - najprawdziwszy doktor biologii, najlepszy ornitolog wśród rysowników i najlepszy rysownik pośród ornitologów. Autor dziesiątek publikacji oraz ilustracji poważnych i tych mniej poważnych do książek i czasopism, a także prezentacji i warsztatów poświęconych rozpoznawaniu ptaków. Członek Komisji Faunistycznej. Od ponad 30 lat zaangażowany w badania naukowe ptaków, które prowadził zarówno w Polsce jak też w USA, Zatoce Perskiej i w Arktyce. Od wielu lat łączy pasję ornitologa z lotnictwem, ekspert bezpieczeństwa ruchu lotniczego, autor Programu Ograniczania Zagrożeń Środowiskowych w lotnictwie Sił Zbrojnych RP, wiceprzewodniczący Komitetu ds. Zderzeń Statków Powietrznych ze Zwierzętami oraz World Birdstrike Association organizacji zajmujących się problemem kolizji ze zwierzętami w lotnictwie.

Prosimy o zapisy na szkolenie (tytuł szkolenia, imię i nazwisko, szkoła/instytucja, nr telefonu kontaktowego) drogą mailową na adres a.kowalczuk@pomorskieparki.pl lub telefoniczną (58 301 80 99).  O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszenia. Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu, w przypadku rezygnacji, proszone są o pilny kontakt, w celu umożliwienia zaproszenia na szkolenie osób z listy rezerwowej. Brak informacji o rezygnacji z udziału
w warsztatach będzie skutkował poinformowaniem o zaistniałej sytuacji dyrekcji szkoły/przedszkola oraz wpisaniem nazwiska nauczyciela na „specjalną listę”.

Zapisy RODO