Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego koronawirusem informujemy, że Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku będzie nieczynne dla interesantów od 16 marca 2020 r. do odwołania. Kontakt z pracownikami możliwy będzie w godzinach pracy (poniedziałek - piątek 7.30-15.30): telefonicznie -  58 301 80 99 (rekomendujemy kontakt za pośrednictwem numerów komórkowych podanych w zakładce O Nas/pracownicy), mailowo - ciee@pomorskieparki.pl  oraz za pośrednictwem platformy ePUAP: /pzpk/SkrytkaESP
Poczta tradycyjna będzie na bieżąco obsługiwana, jednakże korespondencja będzie przyjmowana wyłącznie za pośrednictwem operatora usług pocztowych.

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Z cyklu "wydarzyło się u nas". Kulisy powstawania ziemnej spirali.

14 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej siedzibie niezwykle wytrwałą grupę ludzi, którzy nie bacząc na okoliczności przyrody - zimny wiatr i straszący co chwilę deszcz wzięli AKTYWNY udział w szkoleniu: Przyjazny ogród.
Efekty tego praktycznego szkolenia są niezwykle zadawalające. Cieszą się z nich ptaki, owady a takze pracownicy CIEE i TPK oraz odwiedzający nas goście.  

Bęc jabłkiem w głowę - wyniki konkursu!

Serdecznie zachęcam wszystkich zainteresowanych i oczekujących tej wiadomości do zapoznania się z wynikami 14 edycji interdyscyplinarnego konkursu "Bęc jabłkiem w głowę". W załącznikach publikujemy listę finalistów zarówno z Gdyni jak i z Gdańska i Sopotu. Finały konkursu są zaplanowane na 28 kwietnia (dla szkół podstawowych) oraz 29 kwietnia (dla gimnazjalistów) w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. 

"Przyjazny ogród" szkolenie dla wszystkich zainteresowanych

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej zaprasza na szkolenie związane z zakładaniem i pielęgnacją ogrodu przyjaznego ludziom, ptakom, owadom i innym zwierzętom. W ramach szkolenia zbudujemy i obsadzimy roślinami spiralę ziemną. Będzie można zapoznać się też z podstawowymi zasadami pielęgnacji i przycinania roślin.

"RAK NA TAK"

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich lubiących ubierać swoje myśli w krótkie słowa, lubiących słowne łamigłówki i ćwiczenia językowe do spróbowaniu swoich sił w  konkursie literacko-przyrodniczym „RAK NA TAK”  organizowanym przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej wraz z Partnerem Fundacją Wspólnota Gdańska. 

Wstępne wyniki konkursu "Zaproś gości do swej miejscowości"

Do wszystkich zainteresowanych wynikami konkursu „Zaproś gości do swej miejscowości”. Przedstawiamy listę nagrodzonych i wyróżnionych w XII edycji konkursu. Nie zdradzamy na razie szczegółów by pozostawić element niespodzianki na spotkanie finałowe, które wstępnie planujemy zorganizować 9 kwietnia w siedzibie CIEE.