Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: ciee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie w godzinach pracy (poniedziałek - piątek 7.30-15.30, czwartki 10.00-18.00):  -  58 301 80 99 (rekomendujemy kontakt za pośrednictwem numerów komórkowych podanych w zakładce O Nas/pracownicy)

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie CIEE. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

 

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Wyniki konkursu "Moje drzewo - tekstem - zdjęciem - ilustracją"

Drodzy uczestnicy konkursu "Moje drzewo - tekstem - zdjęciem - ilustracją" poniżej znajduje się lista nagrodzonych oraz wyróżnionych w konkursie. Wybór nie był łatwy a jego efekty są wypracowanym kompromisem.  Nagordy (sprzęt turystyczny) zostaną wręczone we wrześniu o czym poinformujemy laureatów w najbliższym czasie. Po spotkaniu finałowym opublikujemy także galerię prac. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział - jest nam miło, że drzewa mają tylu sympatyków.

Wrześniowe "Zielone pytanie"

Jak co miesiąc, na różne sposoby, zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w naszym konkursie Zielone pytanie. Kusimy książkami, drobiazgami edukacyjnymi, maskotkami odblaskowymi. A tak naprawdę najbardziej zależy nam na popularyzacji wiedzy o przyrodzie, środowisku, zdrowiu. Jesteśmy przekonane, że nawet udział w tak prostym konkursie może poszerzyć horyzonty, zachęcić do przeczytania literatury fachowej lub zwyczajnie pozwoli poćwiczyć umiejętność formułowania prostych zdań. Serdecznie zapraszamy 

Spotkanie czwartkowe w Dolinie Samborowo.

Serdecznie zapraszamy na przyrodniczy spacer z „botanicznym wykrzyknikiem” po Dolinie Samborowo 18 sierpnia 2016 roku o godzinie 16.00. Nasz prelegent ma niezmierzoną wiedzę botaniczną i mykologiczną i z dużą wprawą wprowadzi nas w zagadnienia muraw kserotermicznych, zbiorowisk łęgowych czy żyznych łąk. A całe to dobrodziejstwo przyrody dostępne jest na wyciągnięcie ręki – zaraz po przekroczeniu zielonej „bramy lasu” Doliny Samborowo.

Wspomnienia po pikniku w Krynicy Morskiej

W miniona sobotę 30 lipca 2016 roku w Krynicy Morskiej odbył się piknik rodzinny "Bezpieczne i ekologiczne wakacje z rodzimą przyrodą". Wśród zaproszonych jednostek z Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych swoje stoisko miało także Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. W tym roku stawiamy na "równowagę w przyrodzie". Ponieważ jednym z ważnych przyrodniczych ogniw (w kwestii zachowania równowagi) są owady zapylające i rośliny miododaje to im poświęcamy więcej uwagi.

Kwietna murawa dwa miesiące później (z konkursem na deser)

Rozkwitała powoli i zapewne w pełnej krasie będziemy podziwiać ją dopiero w przyszłym sezonie wegetacyjnym. To kwietna murawa, która została wysiana w pobliżu budynku Wydziału Biologii UG podczas warsztatów „Ogród przyjazny”. Szczególnie cieszy fakt, ze spodobała się owadom, które według poczynionych obserwacji, odwiedzają pełne pyłku kwiaty. Nęci je, ustawiony również w pobliżu i specjalnie dla nich przygotowany hotel.  

III Piknik Przyrodników za nami

W minioną sobotę 9 lipca na Wyspie Sobieszewskiej na terenie Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego odbył się III Piknik Przyrodników. CIEE miało przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu! Pod pretekstem wspólnego malowania chust i toreb (bawełnianych) wzorami inspirowanymi roślinami miododajnymi, podejmowaliśmy rozmowy na temat istoty równowagi w przyrodzie jaką gwarantują "dzikie zapylacze" oraz rośliny miododajne

MIKROORGANIZMY MORSKIE - NAJMNIEJSI pomocnicy w rozwiązaniu WIELKICH problemów ludzkości

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! 21 lipca prelekcję „MIKROORGANIZMY MORSKIE  - NAJMNIEJSI pomocnicy w rozwiązaniu WIELKICH problemów ludzkości” zaprezentuje dr Anna Toruńska-Sitarz z Zakładu Biotechnologii Morskiej Instytutu Oceanografii UG. 

17-18 czerwca - wielkie szukanie różnorodności gatunkowej we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

BioBlitz  to akcja promująca zrozumienie rangi różnorodności biologicznej i odkrywanie jej w  najbliższym otoczeniu człowieka. Główne cele akcji to inwentaryzacja przyrodnicza oraz edukacja społeczeństwa nastawiona na poznanie bioróżnorodności  ekosystemów rzecznych. Zebrani biolodzy (botanik, ornitolog, ichtiolog, lichenolog, teriolog, herpetolog i entomolog) mieli za zadanie w ciągu 24h znaleźć i zidentyfikować jak największą ilość gatunków w dolinie rzeki Wdy na odcinku od jeziora Schodno do miejscowości Loryniec.