Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: ciee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie w godzinach pracy (poniedziałek - piątek 7.30-15.30, czwartki 10.00-18.00):  -  58 301 80 99 (rekomendujemy kontakt za pośrednictwem numerów komórkowych podanych w zakładce O Nas/pracownicy)

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie CIEE. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

 

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Gra terenowa "Bioróżnorodność - poznaj by zachować"

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w grze terenowej w ramach pikniku edukacyjnego w Parku Reagana w Gdańsku w sobotę 23 maja.. Będzie to wspaniała okazja do zweryfikowania swej wiedzy o przyrodzie tego fragmentu pasa nadmorskiego oraz aktywnego odpoczynku na łonie natury. Gwarantujemy wszytskim zainteresowanym dużo pozytywnych emocji! Wśród nagród "racze" odblaski oraz drewniane "chwytacze". Do zobaczenia w sobotę 23 maja. Startujemy o godzinie 11.00

Majowe "spotkanie czwartkowe"

„Gdańsk nie jest jeszcze - jak wiele innych miast - betonową pustynią. W jego granicach znajduje się wiele znanych, przyrodniczo cennych obszarów. Ostoją wielu rzadkich i zagrożonych gatunków roślin, grzybów i zwierząt, jest ciągnący się od Jelitkowa do Brzeźna Pas Nadmorski, którego znaczną część zajmuje Park im. Reagana, popularne miejsce spacerów gdańszczan. Park ten jest obszarem naszych zainteresowań ze względu na majowy piknik edukacyjny Bioróżnorodność - poznaj by zachować. 

CIEEkawostki

CIEEkawostki! Rozdajemy zupełnie za darmo!  Serdecznie Was zachęcamy do zapoznania się i aktywnego korzystania z naszej nowej aplikacji na smatfony.
Dostępne zarówno dla miłośników Androida jak i "wyznawców" Windows Phona. Sami sprawdźcie! Zainstalujcie, korzystajcie i poddajcie ocenie!

Z cyklu "wydarzyło się u nas". Kulisy powstawania ziemnej spirali.

14 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej siedzibie niezwykle wytrwałą grupę ludzi, którzy nie bacząc na okoliczności przyrody - zimny wiatr i straszący co chwilę deszcz wzięli AKTYWNY udział w szkoleniu: Przyjazny ogród.
Efekty tego praktycznego szkolenia są niezwykle zadawalające. Cieszą się z nich ptaki, owady a takze pracownicy CIEE i TPK oraz odwiedzający nas goście.  

Bęc jabłkiem w głowę - wyniki konkursu!

Serdecznie zachęcam wszystkich zainteresowanych i oczekujących tej wiadomości do zapoznania się z wynikami 14 edycji interdyscyplinarnego konkursu "Bęc jabłkiem w głowę". W załącznikach publikujemy listę finalistów zarówno z Gdyni jak i z Gdańska i Sopotu. Finały konkursu są zaplanowane na 28 kwietnia (dla szkół podstawowych) oraz 29 kwietnia (dla gimnazjalistów) w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. 

"Przyjazny ogród" szkolenie dla wszystkich zainteresowanych

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej zaprasza na szkolenie związane z zakładaniem i pielęgnacją ogrodu przyjaznego ludziom, ptakom, owadom i innym zwierzętom. W ramach szkolenia zbudujemy i obsadzimy roślinami spiralę ziemną. Będzie można zapoznać się też z podstawowymi zasadami pielęgnacji i przycinania roślin.