Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: ciee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie w godzinach pracy (poniedziałek - piątek 7.30-15.30, czwartki 10.00-18.00):  -  58 301 80 99 (rekomendujemy kontakt za pośrednictwem numerów komórkowych podanych w zakładce O Nas/pracownicy)

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie CIEE. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

 

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Viva Oliva - krótka relacja z urodzin dzielnicy.

11 czerwca w Gdańsku Oliwie Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej uczciło współnie z mieszkańcami dzielnicy Święto Oliwy! W ramach naszej obecności przygotowałyśmy różne atrakcje. Wszystkie propozycje cieszyły się powodzeniem, nasze stoisko zachęcało do dyskusji o drzewach, ich wartości nie tylko w krajobrazie ale także w "tkance miejskiej"...
 

"BioBlitz - w poszukiwaniu różnorodności biologicznej doliny rzeki Wdy"

 BioBlitz to popularno-naukową zabawa, która ma uzmysłowić ludziom, czym jest różnorodność biologiczna, jak trudno ją poznać i dlaczego warto ją cenić. Naszym zadaniem będzie w przeciągu 24h znaleźć i oznaczyć jak najwięcej gatunków dzikiej flory i fauny w dolinie rzeki Wdy ( od Schodna do Loryńca). Dołącz do nas i poznaj przyrodę Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego!

Refleksje po VIII pikniku edukacyjnym "Bioróżnorodność - poznaj by zachować".

W dniach 20-21 maja odbył się VIII piknik edukacyjny „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”. Przyszedł czas na refleksje. Były to dwa dni ciężkiej pracy dla organizatorów i edukatorów i tym samym dwa dni przyjemności i edukacyjnych, przyrodniczych wrażeń dla tych, którzy postanowili nas odwiedzić. Pomimo zmęczenia jest w nas przede wszystkim dużo zadowolenia ponieważ to bardzo udane przedsięwzięcie! Wiemy, że było warto. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! I edukatorom i odwiedzającym nas ludziom.
 

Czerwcowe "Zielone pytanie".

Jak co miesiąc zachęcamy Państwa do do wzięcia udziału w naszym "ekspresowym" konkursie Zielone pytanie! Zadanie właściwie jest proste, wystarczy przesłać odpowiedź na nasz adres mailowy lub wysłać drogą bardziej tradycyjną. Dla trzech laureatów konkursu mamy przewidziane nagrody, są to książki o tematyce przyrodniczej oraz jakiś drobiazg edukacyjno-promocyjny! Czyli przyjemne z pożytecznym! Zapraszamy!
 

Wyniki konkursu na najciekawszy tytuł stoiska!

Piknik „BIORÓŻNORODNOŚĆ - poznaj by zachować” organizowany przez  Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych wraz z Partnerami za nami. Spędziliśmy dwa pełne wrażeń i pracowite dni, 20 i 21 maja, w Zespole placowo-parkowym w Kolibkach (Gdynia Orłowo) i Parku im. Ronalda Reagana (Gdańsk). Jednym z towarzyszących wydarzeń był konkurs na najciekawszą nazwę stoiska. Niniejszym przedstawiamy wyniki konkursu....
 

Konkurs na najciekawszy tytuł stoiska pikniku "Bioróżnorodność - poznaj by zachować"

Ogłaszamy konkurs w związku ze zbliżającym się piknikiem edukacyjnym "Bioróżnorodność - poznaj by zachować"
Zachęcamy Was do wybrania tytułu najciekawszego tematu z długiej listy zarówno piątkowych jak i sobotnich wydarzeń. Zatem proszę prześledzić listę tematów z plakatu lub z naszej strony internetowej, wybrać swój "typ" oraz przesłać nam swoją propozycję w komentarzu na Facebooku Centrum, mailem na adres k.kubic@pomorskieparki.pl lub zostawić swoją propozycję na stoisku Organizatora/CIEE podczas pikniku w piątek lub sobotę. Konkurs będzie trwał do soboty, do godziny 18.00. Oczywiście przewidujemy nagrody zarówno dla autorów najciekawszego tematu jak i 3 uczestników konkursu, którzy oddali swój głos na zwycięski temat. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 26 maja. Czas start!  

"Ogród przyjazny" - refleksje powarsztatowe

 „Ogród przyjazny”…Naturze, człowiekowi, środowisku…
10 maja 2015 r., w godz. 12.30 - 19.00 w siedzibie Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się warsztaty poświęcone zakładaniu i pielęgnacji kwietnej murawy, która może być ciekawą przyrodniczo alternatywą dla popularnych ostatnio monokultur trawnikowych. W ramach warsztatów zaproponowaliśmy jak może wyglądać „dziki trawnik” w naszej strefie klimatycznej,  jak go zakładać, kosić i pielęgnować aby sprzyjał ptakom, owadom i ludziom.

Podsumowanie XV edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"

Za nami kolejna, jubileuszowa edycja interdyscyplinarnego konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”. Rozpoczęła się we wrześniu poprzedniego roku. Konkurs ten jest wspaniałą okazją dla młodych ludzi, których horyzonty wykraczają poza ramy programu edukacyjnego szkoły, do zaprezentowania w formie eksperymentu/doświadczenia wybranego z listy zagadnienia.  Ponieważ wiemy, jak kreatywni bywają młodzi ludzie, jeden z tematów konkursowych jest tematem „wolnym”, dzięki takiemu zabiegowi Jury konkursu co roku jest mile zaskakiwane niezwykłymi pomysłami uczniów.