Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: ciee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie w godzinach pracy (poniedziałek - piątek 7.30-15.30, czwartki 10.00-18.00):  -  58 301 80 99 (rekomendujemy kontakt za pośrednictwem numerów komórkowych podanych w zakładce O Nas/pracownicy)

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie CIEE. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

 

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Lista finalistów 15 edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"

Serdecznie zachęcam wszystkich zainteresowanych i oczekujących tej wiadomości do zapoznania się z wynikami 15 edycji interdyscyplinarnego konkursu "Bęc jabłkiem w głowę". W załącznikach publikujemy listę finalistów zarówno prezentujących się w Gdyni w Centrum Nauki Experyment jak i w Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Finały konkursu są zaplanowane na 26 kwietnia (dla szkół podstawowych) oraz 27 kwietnia (dla gimnazjalistów) w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Grupy są proszone o przygotowanie krótkich wystąpień w celu zaprezentowania pozostałym uczestnikom swojego zagadnienia. O szczegółach spotkania finałowego zostaną powiadomieni osobnym pismem opiekunowie poszczególnych grup. 

Ogród przyjazny - połączenie teorii z praktyką!!!

W ramach 1- dniowego warsztatu (dla dorosłych) dowiecie się jak powinien wyglądać „dziki trawnik” w naszej strefie klimatycznej,  jak go zakładać, kosić i pielęgnować aby sprzyjał ptakom, owadom i ludziom. By było jeszcze ciekawiej podpowiemy jakie gatunki ze sobą współgrają a także stanowią estetyczną i ciekawą kompozycję. Wspólnie, pod okiem specjalistów, zasadzimy krzewy, byliny i wysiejemy murawę kwietną.  Dodatkowym atutem będzie możliwość zapoznania się z podstawowymi zasadami pielęgnacji roślin. Zachęcamy do zapoznania się z programem i do zapisów - ilość miejsc ograniczona. Miejsce spotkania - hol główny UG.
 

Zielone pytanie na kwiecień

 Jak co miesiąc, na różne sposoby, zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w naszym konkursie Zielone pytanie. Kusimy książkami, drobiazgami edukacyjnymi, maskotkami odblaskowymi. A tak naprawdę najbardziej zależy nam na popularyzacji wiedzy o przyrodzie, środowisku, zdrowiu. Jesteśmy przekonane, że nawet udział w tak prostym konkursie może poszerzyć horyzonty, zachęcić do przeczytania literatury fachowej lub zwyczajnie pozwoli poćwiczyć umiejętność formułowania prostych zdań. Serdecznie zapraszamy

Święta Wielkanocne

Przed nami Święta Wielkiej Nocy, dotykamy wtedy wielkiej tajemnicy życia. Wraz z budzącą się przyrodą odradza się także nasza wiara i nadzieja. Niech ten czas napełni nas optymizmem i siłą by pięknie żyć w równowadze ze sobą, przyrodą, Światem. Warto także dać ponieść się tradycji i uczynić poniedziałek prawdziwie mokrym, mając jednak na uwadze stan wód gruntowych w Polsce. Bądźcie szczęśliwi! Wesołego Alleluja