Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: ciee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie w godzinach pracy (poniedziałek - piątek 7.30-15.30, czwartki 10.00-18.00):  -  58 301 80 99 (rekomendujemy kontakt za pośrednictwem numerów komórkowych podanych w zakładce O Nas/pracownicy)

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie CIEE. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

 

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Szkolenie dla nauczycieli i edukatorów "Przyroda jest w mieście"

Nasze najbliższe otoczenie obfituje w liczne wzgórza morenowe, doliny, lasy buczynowe z typową dla nich florą i fauną. Bogactwo przyrody na wyciągnięcie ręki. Chcielibyśmy Państwa ośmielić i zaangażować do tworzenia lekcji pod chmurką, gdzie najbliżej nam do tego, co już znamy, co odkryjemy i nauczymy się zrozumieć. Pokażemy jak ciekawie pokazać przyrodę, jak pomóc się nią zachwycić. 

Rośliny gdańskich trawników w gdańskie popołudnie

Zapraszamy na spacer przyrodniczy „Rośliny gdańskich trawników w lipcowe popołudnie” z dr Michałem Bulińskim. Przeprowadzka Centrum nadal trwa, jesteśmy odcięte od świata elektronicznego, zatem niestety nie możemy rozesłać mailowych zaproszeń na spacer – bardzo prosimy o przekazanie informacji wszystkim znajomym zainteresowanym udziałem w spotkaniu.
 

Ważna informacja!

Uprzejmie informujemy, że idą zmiany. Od jutra 25 czerwca 2014 roku kontakt z nami - "analogowy". Przeprowadzamy się. W pierwszej kolejności spakowany został Internet i telefon stacjonarny. W sprawach pilnych a także w celu niesienia pomocy przy pakowaniu - zapraszamy osobiście. Funkcjonują także 2 numery komórkowe - do znalezienia na stronie CIEE w zakładce "o nas/pracownicy CIEE" :) 

Dni Otwarte Ogrodu Roślin Leczniczych GUMed

Zachęcamy do odwiedzenia Ogrodu Roślin Leczniczych GUMed podczas Dni Otwartych (12-13 czerwca). Przygotowaneprezentacje multimedialne, tematyczne stoiska naukowe oraz wycieczki po ogrodzie, a dla najmłodszych konkursy plastyczne i zabawy będą okazją do rozszerzenia wiedzy o roślinach leczniczych, chronionych i surowcach olejkowych w połączeniu z relaksem w otoczeniu zieleni i będącej w rozkwicie przyrody.

"Tradycyjne ogrody przyjazne krajobrazom i naturze" to propozycja spotkania czwartkowego w czerwcu.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wykładzie, który będzie poświęcony tradycyjnym ogrodom przyjaznym i naturze i krajobrazom. W czasie prelekcji przedstawione będą metody wabienia do ogrodu motyli, ptaków i innych zwierząt, będących naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami w walce ze szkodnikami roślin. Pokażemy również jak w nieskomplikowany sposób stworzyć schrony dla pożytecznych owadów.