Centrum Informacji

i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

  • Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku
    Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: ciee@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie w godzinach pracy (poniedziałek - piątek 7.30-15.30, czwartki 10.00-18.00):  -  58 301 80 99 (rekomendujemy kontakt za pośrednictwem numerów komórkowych podanych w zakładce O Nas/pracownicy)

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie CIEE. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

 

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

GDAŃSK
Pomorskie Parki
WFOŚiGW
Edukacja dla przyrody
Poznajemy drzewa i krzewy
TRADYCYJNE OGRODY przyjazne naturze i krajobrazom
ZAMIEŃ NAWŁOCIE na malwy przy płocie
Owady zapylające w ogrodzie
CIEEkawostki
Infoeko
OSTOJA

Park Reagana - ogród miasta. Sierpniowe spotkanie czwartkowe!

Park Reagana to najmłodszy z gdańskich „zieleńców”. Położony na styku lądu i morza odwdzięcza się przyrodniczym bogactwem. W przeszłości zajęty przez ogródki działkowe, po których pozostały ślady w postaci drzew owocowych. Kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic. Jak choćby cenne ujęcia wody pitnej, z której korzysta 30% Gdańszczan. Odwiedzany przez turystów, ukochany przez „tubylców”, pełni milion ról i co najważniejsze – potrafi je pogodzić. Wzbudza same pozytywne emocje! 

Sierpniowe Zielone pytanie!

Sierpień w pełni, korzystając z pięknej pogody często wybieramy się do lasu. Ponieważ jesteśmy nasyceni zielenią częściej spoglądamy pod nogi w poszukiwaniu grzybów. Poza niewątpliwymi walorami smakowymi - bo przecież grzyby mają swoich wielbicieli, organizmy te pełnią w przyrodzie niezwykle ważną rolę. Trzy wybrane odpowiedzi na to pytanie zostaną przez nas nagrodzone! Serdecznie zapraszamy!

„Nie taki wilk straszny… Po wielu dekadach nieobecności, wilki wracają na Pomorze”

 Coraz częściej pojawiają się informacje o obserwacjach wilków na Pomorzu, w tym w bezpośredniej okolicy Trójmiasta. Wilki wracają w miejsca, gdzie nie występowały od kilkudziesięciu lat, budząc często skrajne emocje. Czy rzeczywiście trzeba się ich obawiać?
Serdecznie zapraszamy na czerwcowe spotkanie czwartkowe.

Green Week w Brukseli

Polskim akcentem zaprezentowanym podczas Green Week w Brukseli był realizowany na Pomorzu projekt „Czynna ochrona raka szlachetnego w jeziorach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych”. Promowany był on hasłem „Rak szlachetny – poznaj by ocalić”. W ramach działań prowadzonych na stoisku edukacyjnym został zbudowany model gigantycznego raka. Nietypowy sposób prezentacji raka, mający zachęcić publiczność do bliższego poznania tego cennego gatunku, wzbudził duże uznanie uczestników Zielonego Tygodnia.

Wspomnień czas...

Siódma edycja pikniku „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”  już za nami. Miesiące przygotowań zaowocowały dwoma dniami edukacyjnej fety. Dzięki Państwu, a było Was w ciągu 2 dni blisko 3 tysiące, czujemy że poprzeczka została podniesiona wysoko ale z radością podejmiemy się trudów zaskoczenia Was w przyszłym roku! Dziękujemy wszystkim Partnerom i instytucjom finansującym, których obecność, wiedza i wsparcie (nie tylko duchowe) były motorem naszego przedsięwzięcia!

Rak na tak! Wyniki konkursu

Szanowni Państwo, uczestnicy konkursu "Rak na tak"! Po długich obradach, godzinach liczonych w dniach, nadszedł ten miły moment by przedstawić listę zwycięzców! Praca Jury nie była łatwa, dotarło do nas dużo prac, najwiecej w kategorii "najmłodszych". Wszystkim niezwykle dziękujemy za podjęcie tego trudnego wyzwania i zapraszamy na finał konkursu, który będzie miał miejsce w samo południe w sobotę 23 maja w Parku Reagana w ramach pikniku "Bioróżnorodność - poznaj by zachować". Prace zwycięzców będą odczytane, z radością przekażemy zasłużone nagrody. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin a może nawet do odczytania własnej pracy! 

"Wkręć się w Bioróżnorodność"

Pokaż wszystkim, co ciekawego dzieje się podczas pikniku edukacyjnego „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”. Zrób użytek ze smartfona! Nagraj krótki, 3-minutowy filmik dokumentujący przedsięwzięcie i zgarniaj nagrody. Do wygrania sprzęt turystyczny! Udział w konkursie jest okazją do atrakcyjnej zabawy, poznania rodzimych walorów przyrodniczych a przede wszystkim do doskonalenia umiejętności obserwacji oraz ujmowania jej w dowcipnej i krótkiej wypowiedzi filmowej.