XIX edycja konkursu plastycznego „Znani i nieznani - ptasi sąsiedzi”

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku serdecznie zaprasza:

  1. Grupy przedszkolne (wiek 5-6 lat) ) i grupy 0 ze szkół podstawowych
  2. Klasy I-III szkół podstawowych
  3. Klasy IV-VI szkół podstawowych

z Gdańska, Sopotu i Gdyni oraz gmin ościennych (Kosakowo, Rumia, Reda, Gmina miejska: Wejherowo, Gmina wiejska: Wejherowo, Szemud, Żukowo, Kolbudy, Gmina miejska: Pruszcz Gdański, Gmina wiejska: Pruszcz Gdański, Cedry Wielkie, Stegna)

do udziału w XIX edycji konkursu plastycznego „Znani i nieznani – ptasi sąsiedzi”

Często przyroda, która nas otacza, jest nam najmniej znana. Warto ją odkrywać, bo bywa zaskakująca, barwna i pasjonująca... Zachwycamy się egzotycznymi ptakami, nie dostrzegając, że nasze rodzime są równie fascynujące. Mogą nas zauroczyć zarówno kolorami, jak i ciekawym zachowaniem. Wielu obserwatorów ptaków rozpoczęło swoją pasję od zachwytu nad błękitnym prążkowanym piórem sójki znalezionym podczas spaceru w lesie, podglądania sikor w karmniku czy też obserwowania gawronów kombinujących jak rozłupać twardego orzecha…

Zachęcamy do przyjrzenia się otaczającej przyrodzie i wspólnego wykonywania plakatu na temat „Ptaki w moim mieście”. Obowiązują zmodyfikowane zasady konkursu – plakat można przygotować również w wersji elektronicznej!

Laureaci I miejsca – trzy grupy/klasy otrzymają „ptasie” książki (każdy z uczniów i nauczycieli) oraz będą mogli wziąć udział w warsztacie terenowym (np. do rezerwatu Mewia Łacha lub w okolicy przedszkola/szkoły). Uczniowie i nauczyciele z klas/grup – laureaci II i III miejsca otrzymają drobne upominki o tematyce przyrodniczej (np. odblaski – rudziki) a grupy/klasy książki ornitologiczne.  Klasy wyróżnione otrzymają przewodniki do rozpoznawania ptaków. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na stronie internetowej CIEE.

Terminarz konkursu:

15 listopada – termin nadsyłania plakatów (w formie papierowej w formacie minimum 50x70 cm, maksimum 70 x 100 cm  lub w wersji elektronicznej w pliku jpg lub pdf na temat „Ptaki w moim mieście”) wraz z formularzami zgłoszeniowymi na adres: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, ul. Polanki 51, 80-308 Gdańsk lub w przypadku plików elektronicznych na adres: konkurs_ciee@pomorskieparki.pl (tytuł maila: Znani).

6 grudnia – ogłoszenie wyników konkursu

do końca I semestru – termin przekazania nagród

do końca roku szkolnego – warsztaty dla grup/klas – laureatów.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem oraz dołączenie do plakatów lub maili czytelnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego!

Konkurs jest finansowany ze środków własnych województwa pomorskiego.

Plakat z XVIII edycji konkursu - I miejsce - Klasa 1 a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruszczu Gdańskim