Konkurs „NIEzapomniane drugie śniadanie”

Losy drugich śniadań bywają burzliwe! Zjadane, wyrzucane, wymieniane, trafiają do zwierząt. Bywają walutą przetargową, bo wiadomo czyjaś kanapka zawsze lepiej smakuje. Czasami nawet spędzają wakacje w plecaku (o zgrozo)!
Często słyszymy, że nasz klimat się zmienia, ale rzadko dostajemy podpowiedź co zrobić, by temu zaradzić. Może dopiero zacząłeś szkołę a może właśnie dojrzewasz i sporo myślisz o świecie, może kochasz przyrodę i martwisz się o naszą planetę. Niezależnie od tego ile masz lat, chcemy zwrócić Twoją uwagę na problem marnowania żywności.
Moja czy Twoja wyrzucona kanapka może wydawać się czymś zupełnie niewinnym. Możesz machnąć ręką i równie szybko jak się jej pozbyłeś o niej zapomnieć, ale chcę Ci powiedzieć, że wyrzucanie jedzenia to całkiem powszechne zachowanie. Nasze codzienne nawyki wpływają na klimat.

Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?
Pokaż nam jak wygląda śniadanie, które nie będzie zmarnowane!

  • Przygotuj modelowe (wg Ciebie) drugie śniadanie
  • Zrób zdjęcie
  • Zaproponuj hasło motywujące do niewyrzucania kanapek i innych przekąsek przygotowanych jako posiłek do szkoły czy pracy, umieść je na zdjęciu
  • Wypełnij i wyślij zgłoszenie, masz czas do 30 listopada!

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym należy wysyłać na adres mailowykonkurs_ciee@pomorskieparki.pl

Chętnie poznamy Wasze propozycje a najciekawsze nagrodzimy sprzętem elektronicznym (np. smartwachem) lub turystycznym (np. hamakiem).

Do udziału w konkursie zapraszamy młodszych i starszych, Wasze prace ocenimy w czterech kategoriach wiekowych:

  • uczniowie kl. I-III szkół podstawowych, przy wsparciu rodzica
  • uczniowie kl. IV-VIII szkół podstawowych
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych
  • dorośli

Wiemy, że duże zmiany zaczynają się od małych kroków.

Konkurs realizujemy w ramach projektu „Działamy w klimacie” finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
#dzialamywklimacie

Konkurs „NIEzapomniane drugie śniadanie” grafika